pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 listopada 2012
  • wyświetleń: 3244

Policjant w Przedszkolu nr 19

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach" podaj

21 listopada w Przedszkolu Publicznym Nr 19 w Jankowicach odbyło się spotkanie dzieci z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do przedszkola, uświadomienie dziecku jak prawidłowo należy korzystać z drogi oraz jak zachować się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur, oraz z jakich sprzętów korzysta w trakcie pracy.

Policjant w Przedszkolu nr 19 w Jankowicach - 21.11.2012 · fot. Grażyna Koczenda


Największą atrakcją było jednak możliwość obejrzenia radiowozu. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały policjantów, którzy uczulali przedszkolaków na zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez ulicę. Sprawdzali również wiedzę dzieci na temat podstawowych zasad ruchu drogowego.

Spotkanie upływało w miłej i sympatycznej atmosferze. Dzieci zadawały pytania, a funkcjonariusze na każde (nawet te, niezwiązane z tematem spotkania) pytania, odpowiadali cierpliwie i z uśmiechem.

Kiedy wydawało się, że czas już się pożegnać, czekała na dzieci niespodzianka. Nasi goście nie przybyli do przedszkola sami... Towarzyszył im Sznupek - pies, policyjna maskotka. Na zakończenie spotkania przedszkolaki serdecznie podziękowały za wizytę, oraz wręczyły funkcjonariuszom policji album prac samodzielnie wykonany przez dzieci pt: "Praca policji widziana oczami dziecka".

Grażyna Koczenda, źródło: Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 19 w Jankowicach" podaj