pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 listopada 2012
  • wyświetleń: 4652

Jubileusze małżeńskie w GOKu

"Medale z różyczką" to honorowe wyróżnienie, nadawane z ramienia prezydenta Rzeczypospolitej wszystkim parom małżeńskim, które obchodzą 50 rocznicę pożycia. Odznaczenie wręczane z okazji złotych godów jest wymownym symbolem oddania, miłości i poświęcenia. Przypieczętowaniem słów złożonej przed laty przysięgi ślubnej. Świadectwem wielu wspólnie przeżytych na dobre i na złe lat.

W tym roku, w Goczałkowicach wyjątkową uroczystość uhonorowania szacownego grona jubilatów zorganizowano w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury. Zaproszonych gości przywitała Gabriela Placha, która podkreśliła, że "spotkanie jest okazją, aby pochylić się nad ludzkim życiem, realizowanym w małżeństwie, rodzinie oraz w lokalnym społeczeństwie". Życzenia, zdrowi i miłości solenizantom przekazała Ślązaczka Roku - Otylia Trojanowska, która po raz kolejny swą osobą uświetniła to niezwykłe wydarzenie.

Jubileusze małżeńskie w Goczałkowicach-Zdroju - 16.11.2012 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Z rąk pani wójt, 18 par, które dokładnie pół wieku temu wypowiedziało sakramentalne "tak" otrzymało listy gratulacyjne oraz medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie". Pośród nich znaleźli się m.in. Stanisław Hochuł, miejscowy artysta-rzeźbiarz, Wincenty Młodzik - długoletni radny gminy Goczałkowice-Zdrój wraz z żoną Ellą oraz Czesława Jonkisz - członkini Zespołu Folklorystycznego Goczałkowice, w towarzystwie męża.

Ponadto w ramach jubileuszu rocznicę 60 - lecie zawarcia związku małżeńskiego obchodzili Państwo Gertruda i Bernard Fijoł, Elżbieta i Jan Krasoń oraz Anna i Robert Paliczka, a także Państwo Maria i Henryk Kucza, świętujący diamentowe gody.

Podsumowując kilkugodzinną uroczystości wójt podziękowała przybyłym za "wszystko, czego dokonali w życiu. Za ofiarność, zrozumienie wielkich celów małżeństwa, dobre wychowanie dzieci, za przykład życia, za cierpienie i łzy, za radość i każdy siwy włos. W słowach "ludzie którzy kochają z całego serca, nigdy się nie starzeją" zawarła najważniejsze motto, które powinno towarzyszyć nam przez całe życie.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.