pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2012
  • wyświetleń: 6962

Dzieje parafii na kartach książki

Stowarzyszenie Bitwy Pod Pszczyną 1939 "Pro Memoria" wydało książkę autorstwa księdza Artura Wyrobka, która opisuje dzieje parafii św. Marcina w Ćwiklicach w latach 1922-1945.

książka
Okładka książki pt. "Z dziejów duszpasterstwa na ziemi pszczyńskiej. Parafia św. Marcina w Ćwiklicach".


- Ksiądz Artur Wyrobek skupił swoją uwagę na okresie, który jest nam szczególnie bliski, gdyż związany jest z dziejami parafii w ramach diecezji katowickiej oraz Śląska przyłączonego do Polski po sześciu wiekach przerwy. Zaczyna opowieść w 1922 roku, a kończy na roku wyzwolenia spod okupacji niemieckiej - mówi ks. prof. zw. dr hab. Jerzy Myszor, kierownik Zakładu Teologii Patrystycznej i Historii Kościoła w Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

- Autor pisze o swojej parafii z punktu widzenia historyka, ale również i duszpasterza. Z wielką pieczołowitością, jak na historyka przystało, pisze o wystroju kościoła, który na szczęście nie został zniszczony w okresie wielkich zmian po soborze watykańskim w ramach reformy, która niestety źle wprowadzona, wyrządziła wiele szkód w naszych śląskich kościołach - dodaje recenzent książki.

Publikację ks. Artura Wyrobka można kupić w ćwiklickim domu katechetycznym.

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.