pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 listopada 2012
  • 18 listopada 2012
  • wyświetleń: 7416

Remont mostu sie przedłuży

Zła wiadomość dla kierowców. Termin zakończenia robót na moście w ciągu ulicy Katowickiej w Pszczynie został przesunięty do 30 listopada.

Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie, w trakcie przygotowywania podłoża na drugiej części obiektu mostowego pod izolację i warstwy bitumiczne wystąpiło nieoczekiwane odspojenie warstwy konstrukcyjnej płyty pomostowej. Uszkodzenia te spowodowane zostały prawdopodobnie podczas powodzi w 2010 roku, a ich przyczyną było między innymi spiętrzenie wody przez konstrukcję mostu.

Roboty na mostach w ciągu ulic Żorskiej i Katowickiej, 14.11.2012Roboty na moście w ciągu ulicy Katowickiej, 14.11.2012

Remont mostu nad Pszczynką w ciągu ul. Katowickiej w Pszczynie - 14.11.2012 · fot. pless.pl


"Świadczyć o tym może fakt, iż uszkodzenia te wystąpiły jedynie po stronie górnej wody. W związku z powyższym konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych robót związanych z nadbetonowaniem płyty pomostowej." - czytamy w wydanym komunikacie.

W związku z cyklem technologicznym (czas wiązania betonu) niezbędne jest przesunięcie terminu zakończenia robót do 30 listopada.

Przypomnijmy, że w ramach remontu prowadzone są roboty polegające na wymianie konstrukcji chodnikowych, płyty pomostowej, nawierzchni jezdni, malowaniu balustrad, umocnieniu skarp mostu, zabezpieczeniu kabli energetycznych itd. W czasie prac ruch odbywa się na Katowickiej wahadłowo.

Koszt tej inwestycji to blisko 390 tysięcy złotych. Całość środków pochodzi z budżetu państwa (na usuwanie skutków powodzi). Wykonawcą remontu mostu jest firma Mota Engil CE S.A.

Tak wyglądał most przed remontem:

Remont mostu na ul. Katowickiej w Pszczynie - 13.08.2012 · fot. PZD

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.