pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2012
  • wyświetleń: 1950

Uczniowie z Pawłowic w finale

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

"Górnicza lampka się pali" - takie hasło zagościło w Zespole Szkół nr 5 w Rudzie Śląskiej, gdzie odbył się międzyszkolny etap konkursu "Bezpieczny skok z BHP do górnictwa".

Ideą konkursu jest propagowanie wśród młodzieży kształcącej się w zawodach górniczych wiedzy z zakresu BHP. Uczestnikami tego etapu konkursu byli najlepsi uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Uczestnicy zmagań przyjechali do Rudy Śląskiej ze szkół górniczych w Bytomiu, Pawłowicach, Knurowie i Gliwicach.

ZSO im. Jana Pawła II reprezentowali Kamil Skowronek, Kamil Guca oraz Józef Kowalski. Do wielkiego finału zakwalifikowało się 5 uczniów, wśród nich dwóch uczniów ZSO im. Jana Pawła II - Kamil Skowronek - I miejsce oraz Kamil Guca - IV miejsce.

Patronat nad konkursem objęła: Kompania Węglowa S.A., Państwowy Inspektorat Pracy w Katowicach i Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Uczniów do konkursu przygotowywał pan mgr inż. Marek Koziński, który nauczając przedmiotów zawodowych górniczych, na co dzień kształtuje wśród swoich uczniów kulturę bezpieczeństwa i jest dla nich wielkim autorytetem. Nauczycielowi i uczniom życzymy powodzenia w finale, który zaplanowano na 20 listopada w Katowicach.

ab / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj