pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2012
  • wyświetleń: 7916

Pobili, okradli i wpadli!

Pszczyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych kilkanaście minut po tym, jak pobili i okradli 27-latka z Cieszyna.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór w centrum miasta. Do 27-letniego mieszkańca Cieszyna podeszło trzech mężczyzn, którzy go pobili a następnie skradli z jego torby telefon komórkowy, aparat fotograficzny i ładowarkę. Po wszystkim sprawcy oddalili się w kierunku przejścia podziemnego na ul. Bielskiej. Tam zaczęli niszczyć lampy.

Dobiegające z tunelu hałasy zaniepokoiły mieszkańca osiedla. Zadzwonił do dyżurnego tutejszej jednostki. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze "patrolówki". Napastnicy "wpadli" w ręce mundurowych na pobliskim placu zabaw. Ich wygląd odpowiadał rysopisom sprawców rozboju dokonanego kilka minut wcześniej na ul. Korfantego w Pszczynie.

Obecnie cała trójka jest już po zarzutach. Wobec 18 i 21-latka z Radostowic oraz ich 22-letniego kolegi z Kobielic zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Niewątpliwie, do zatrzymania mężczyzn przyczynił się przypadkowy przechodzień, który o całym zdarzeniu poinformował policję.

To kolejny pozytywny przykład właściwej reakcji na przestępstwo. Dzięki takiej postawie, sprawcy zostali szybko zatrzymani i teraz, o ich dalszym losie, będzie decydował sąd i prokurator. Prawo w przypadku rozboju przewiduje nawet 12 lat pozbawienia wolności.

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.