pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 listopada 2012
  • wyświetleń: 2042

Z Pawłowic do Kippenheim

W dniach od 2 do 5 listopada, zastępca wójta Gminy Pawłowice Marek Lucjan odbył wizytę zagraniczną w Kippenheim w Badeni-Wirtembergi.

Pawłowice, Kippenheim
"Przyjaźń przeradza się w oficjalne partnerstwo" czytamy w niemieckiej prasie. · fot. Matthias Sterzel


Spotkał się tam z burmistrzem Kippenheim Matthiasem Gutbrodem, Gerhardem Vetterle proboszczem tamtejszej parafii oraz aktywnymi członkami Koła Przyjaźni Pawłowicko-Kippenheimskiej - Helmutem Kieselem i Helmutem Litmannem.

Głównym celem tej wizyty było kontynuowanie współpracy oraz zapoczątkowanych przez p. Bożenę Sklanny i Gminny Ośrodek Kultury w 2008 roku kontaktów między mieszkańcami Pawłowic a mieszkańcami gminy Kippenheim. Kontakty te zaowocowały już wyjazdem do Kippenheim uczestników kursów EDUS oraz ministrantów z Pawłowic.

Podczas tegorocznej wizyty, omawiano kontynuację współpracy w formie wymian młodzieży obu gmin oraz ewentualne przekształcenie przyjaźni w formalne partnerstwo zagraniczne. Tytuły artykułów w niemieckiej prasie, dotyczących tej wizyty mówią same za siebie. Dziennikarze pisali, że "Przyszedł czas żeby pomyśleć o umowie partnerskiej", "Przyjaźń powinna przerodzić się w partnerstwo".

Podczas wizyty burmistrz Kippenheim podkreślał, że takie spotkania dają nadzieję na nawiązanie oficjalnych kontaktów. Okazało się także, że w Kippenheim, podobnie jak w gminie Pawłowice, trwa przebudowa miejskiego ratusza.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.