pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 11 listopada 2012
  • wyświetleń: 4911

Popłynęła dookoła świata

Piętnastoletnia mieszkanka naszego powiatu - Kalina Paszyna z Pielgrzymowic, wzięła udział w rejsie "Dookoła Świata za Pomocną Dłoń", organizowanym przez Fundację Szkoła pod Żaglami, który odbył się od 22 września do 3 listopada.

Kalina Paszyna, rejs dookoła świata
Kalina Paszyna wzięła udział w rejsie. · fot. Powiat


Kalina Paszyna, rejs dookoła świata
Kalina Paszyna · fot. Powiat


Szkoła pod Żaglami to niepowtarzalna i dla wielu nieosiągalna w inny sposób możliwość przeżycia wielkiej przygody jaką jest rejs na pokładzie dużego żaglowca. Oprócz codziennej nauki, na uczestników czekają normalne wachty i odpowiedzialna praca na pokładzie - czasem w pięknym słońcu, czasem w deszczu i ciężkiej pogodzie. 

Warunkiem wstępnym do udziału w projekcie jest zgłoszenie chęci pomagania innym. Rok udokumentowanej pracy wolontariackiej kwalifikuje do kolejnych etapów selekcji, finałem jest bieg na 400 m i pływanie stylem dowolnym 50 m. Na rejs w roku szkolnym 2012/13  trzeba się zgłosić w roku szkolnym 2011/12.

Wyjazd Kaliny był możliwy między innymi dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Pszczynie. 

new
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.