pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 8 listopada 2012
  • 25 listopada 2012
  • wyświetleń: 42760

Budowa marketu Aldi - zdjęcia

W Pszczynie na terenie dawnego dworca PKS przy skrzyżowaniu ulic Męczenników Oświęcimskich oraz Broniewskiego powstaje market firmy Aldi. Zachowane mają jednak zostać funkcje dworca autobusowego.

Reklama

Aldi Polska
Tak prawdopodobnie będzie prezentował się nowy market w Pszczynie


Na czas rozbiórki miejsce postojowe dla autobusów i autokarów znajduje się przy ulicy Broniewskiego na wysokości placu budowy.

Na początku listopada rozpoczęły się prace rozbiórkowe w tym miejscu. Wyburzany był stary obiekt, w którym dawniej znajdowały się kasy przewoźnika, a także punkty handlowe.

Zdjęcia z 8 listopada:

Budowa marketu Aldi - prace rozbiórkowe - 8.11.2012 · fot. djhooligan / klub pless.pl


- Naszym celem jest otwarcie sklepów Aldi we wszystkich większych gminach w Polsce - przekazała redakcji pless.pl - zapytana o inwestycję w Pszczynie - Klaudia Winkler z Aldi Sp. z o.o. Firma wstrzymuje się jednakże od innych komentarzy w sprawie budowy marketu, uznając to za "sprawę wewnątrzfirmową".

Zdjęcia z 19 listopada:

Budowa marketu Aldi - 23.11.2012 · fot. pless.pl


Budowa nowego marketu nie oznacza, że z tego miejsca nie będą mogli w przyszłości korzystać pasażerowie. W Wydziale Architektury Starostwa Powiatowego w Pszczynie usłyszeliśmy, że zachowane zostaną niezbędne elementy dworca. Wymaga tego miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Do dyspozycji pasażerów będą: punkt kasowy, poczekalnia oraz miejsce postojowe, z którego będą korzystać przewoźnicy.

Przypomnijmy, że w sąsiedztwie nowego marketu istnieją już dwa sklepy: dyskont Biedronka oraz o wiele większy powierzchniowo market Kaufland.

Aldi działalność w Polsce rozpoczął w 2006 roku. Pierwsze osiem sklepów zostało otwarte równocześnie 25 lutego 2008. Siedziba polskiego oddziału Aldi mieści się w Chorzowie. Obecnie firma ma w całej Polsce ponad 70 sklepów, najbliższy w Bielsku-Białej.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.