pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 listopada 2012
  • wyświetleń: 3249

Kontrola w ośrodku dla matek?

5 listopada w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśle Małej odbyło się zebranie sołeckie, którego tematem była działalność Domu dla Bezdomnych Matek z Dziećmi prowadzonego przez Fundację Domu Dobrego Pasterza. W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele fundacji oraz burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Dom dla Bezdomnych Matek z Dziećmi
Spotkanie w sprawie Domu dla Bezdomnych Matek z Dziećmi · fot. UM Pszczyna


Mieszkańcy zarzucali władzom ośrodka niewłaściwe zarządzanie, brak wykwalifikowanej kadry oraz brak kontroli nad swoimi podopiecznymi. Żądali, aby fundacja zatrudniła instruktorów, którzy przebywaliby w ośrodku 24 godziny na dobę. Ich zdaniem proces resocjalizacji nie może zakończyć się sukcesem bez odpowiedniej opieki i terapii. Podobnego zdania był obecny na spotkaniu burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Zebranie sołeckie zakończyło się jednogłośnym głosowaniem za wprowadzeniem wzmożonej kontroli w ośrodku. Stanowisko mieszkańców Wisły Małej sołtys skieruje na ręce starosty pszczyńskiego.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.