pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2004
  • wyświetleń: 1983

BASZTARY 2004 zakończone!

BASZTARY wyszły super, młodzież była świetna a scena i jej okolice kipiały od oryginalnych pomysłów i młodzieńczej spontaniczności. To tyle komentarza na gorąco, kto był to wie jak było wspaniale.

Na wstępie, krótki rys historyczny.

Impreza Basztary ma już 4 lata, z czego przed zamkiem odbywa się trzeci rok.
Z połączenia słów Baszta (od baszt mieszczących się w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Pszczynie) i Oskar powstało słowo BASZTARY. Bawiąc się w grę słówek uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pszczynie wymyślili cztery lata temu wraz ze swoim opiekunem Krzysztofem Rozmusem nagrody dla nauczycieli i najlepszych spośród siebie. W 2002 roku impreza oraz nagrody wyszły poza mury szkoły i powoli stają się tradycją wplecioną w rok szkolny Pszczyńskich Gimnazjów.

Celem imprezy oprócz rozdania nagród BASZTARÓW (Nauczyciel Roku, Wybitny Uczeń) jest wspólna, radosna i twórcza zabawa, która pozbawiona rywalizacji ma integrować środowiska: uczniów, rodziców i nauczycieli.

Hasło: „Oby nam się tak bardzo chciało jak nam się nie chce”
Kubuś Puchatek

Cele imprezy:
1. Zorganizować jak najlepszą imprezę, jak najmniejszym kosztem.
2. Impreza organizowana jest przez młodzież i dla młodzieży.
3. Stworzyć miejsce i sytuację kiedy to młodzi ludzie pokazują rówieśnikom swoje zainteresowania i pasje w celu "zarażenia" ich taką czy inną formą spędzania wolnego czasu.
4. Informacyjny dla uczniów szkół podstawowych (przyszłych gimnazjalistów) o tym co prezentują poszczególne gimnazja.
5. Informacyjny dla gimnazjalistów (szkoły średnie mogą się reklamować -stanowiska) o szkołach średnich, które zechcą się zaprezentować na Basztarach.

Korzystając z okazji chcę serdecznie podziękować:
Urzędowi Miasta w Pszczynie, Pszczyńskiemu Zarządowi Edukacji, Pszczyńskiemu Centrum Kultury, MORiS’owi, Dyrektorom Pszczyńskich Gimnazjów za przychylność i dużą pomoc w zorganizowaniu całej imprezy.

Chcę jeszcze szczególnie podziękować: Dyrektorowi Publicznego Gimnazjum nr 3 Panu Władysławowi Chrobokowi za pomoc i cierpliwość, Panu Posłowi Rzeczypospolitej Polskiej Tomaszowi Tomczykiewiczowi za patronat, Burmistrzowi Pszczyny Henrykowi Studzieńskiemu, Zastępcy Burmistrza Pszczyny Panu Sławomirowi Kowalskiemu za osobiste zaangażowanie w powstanie i kontynuację Basztarów, Dyrektorowi Pszczyńskiego Centrum Kultury Pani Ewie Spyrze, Państwu Marcie i Markowi Szafron właścicielom dyskoteki Weekend, Pani Urszuli Jurczak, Panu Eugeniuszowi Cieśli, Panu Andrzejowi Malinowskiemu i Panu Franciszkowi Gaździe za transport i cierpliwość, nauczycielom, opiekunom Rad Samorządów Uczniowskich za wsparcie i pomoc, Zespołowi Szkół Samochodowych za przybycie na imprezę z pięknymi motorami, Liceum Ogólnokształcącemu w Gilowicach, Kajetanowi, Kubie i jego towarzyszom za „pokaz rycerstwa”, Kubie Wyrobkowi i jego koledze za piękne konie, Robertowi Piechowi za pomoc. Dziękuję też Magdzie Dulniok i Jarkowi Szenderze i Joannie Rozmus za inspiracje, pomysły i nieoceniony wkład w powstanie Basztarów:)

Dziękuję nauczycielom i konserwatorom Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pszczynie oraz młodzieży za pomoc w rozkładaniu ciężkiego sprzętu. Bez was nie dalibyśmy sobie rady.

Na końcu chcę podziękować MŁODZIEŻY, bez której nic by nie powstało. Dziękuję uczniom i absolwentom Pszczyńskich Gimnazjów, uczniom pomagającym przy rozkładaniu i składaniu sprzętu zwłaszcza Marcinowi Spiączce, chłopakom z czwórki, Majce Klimek, Tomaszowi Michniokowi oraz wielu, wielu anonimowym pomocnikom i współorganizatorom.

Dziękuję również za patronat: Głosowi Pszczyńskiemu, Portalowi PLESS oraz tygodnikowi ECHO.

Dziękuję Bardzo tym Wszystkim, którzy zrobili tak wiele, za zwyczajne Dziękuję!!! Podziwiam Was!

Do zobaczenia za rok na BASZTARACH 2005!


Zdjęcia z Basztarów 2004 będą do obejrzenia już niebawem.

Krzysztof Rozmus


Basztary otrzymali:

SUPER-BASZTARY
(nagroda specjalna za wygranie plebiscytu trzeci rok z rzędu)

1. mgr Aleksandra Spiączka - Nauczyciel Roku
2. mgr Franciszek Puchała- Nauczyciel Roku
3. mgr Alina Jucha- Nauczyciel Roku

BASZTARY 2004

Agnieszki Chudek Wybitny Uczeń Roku
Pani Agnieszki Zientek Nauczyciel Roku
Pauliny Szczepanek Wybitny Uczeń Roku
Katarzyny Adamek Wybitny Uczeń Roku
Pani Eweliny Szuster Nauczyciel Roku
Anny Partyki Wybitny Uczeń Roku
Mariusza Kumorka Wybitny Uczeń Roku

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.