pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2012
  • wyświetleń: 6931

Szkoła w Łące ma patrona

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj

W piątek 12 października odbyły się uroczystości nadania Szkole Podstawowej nr 9 w Łące imienia Alojzego Pławeckiego.

Oficjalne nadanie imienia poprzedziła msza święta, w której uczestniczyli nauczyciele i uczniowie SP nr 9, rodzina patrona oraz przedstawiciele władz miasta. Po mszy burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Leszkiem Szczotką oraz radnym Henrykiem Kopcem złożyli kwiaty na grobie Alojzego Pławeckiego.

Szkoła Podstawowa nr 9 w Łące im. Alojzego Pławeckiego - 12.10.2012 · fot. UM Pszczyna


Tablica poświęcona przez księdza wikarego parafii p.w. św. Mikołaja w Łące odsłonięta została przez burmistrza oraz córkę i syna Alojzego Pławeckiego. W trakcie uroczystej akademii przewodniczący Rady Miejskiej przekazał na ręce dyrektora szkoły oficjalny akt nadania imienia, a dyrektor Pszczyńskiego Zarządu Edukacji przekazał kosz ze sprzętem sportowym.

Po zakończeniu części oficjalnej części zaproszeni goście mogli obejrzeć występy uczniów oraz wystawę poświęcona życiu i działalności Alojzego Pławeckiego.

new / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj