Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2012
  • 7 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 7684

Deser Daisy - przysmak z Pszczyny

Od niedzieli w większości pszczyńskich restauracji i kawiarni możemy skosztować nowego tajemniczego przysmaku - deseru Daisy. Jako pierwsi zasmakować mogli go mieszkańcy i turyści, którzy w niedzielę pojawili się na pszczyńskim rynku.

deser Daisy
Deser Daisy można kupić w większości pszczyńskich restauracji i kawiarni


W ramach pierwszej edycji imprezy Daisy Days w Pszczynie odbyła się degustacja deseru Daisy. Ten tajemniczy przysmak to "Jabłko z książęcego sadu" w sosie czekoladowym, nadziewane orzechami, które w zależności od pory roku może zostać podane na ciepło bądź zimno.

Deser, jabłko, przysmak Daisy · fot. UM Pszczyna


Deser Daisy to efekt wielu spotkań i dyskusji pszczyńskich gastronomów. Po licznych degustacjach to właśnie restauratorzy zadecydowali o ostatecznej formie nowego symbolicznej przysmaku.

Choć nie wszyscy restauratorzy i właściciele lokali brali udział w spotkaniach, to nie oznacza to, że nie mogą wprowadzić deseru do swojego menu. Jak słyszymy w ratuszu, zainteresowani wprowadzeniem przysmaku do swojej karty menu są proszeni o kontakt z Referatem Promocji Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.