• 26 lipca 2012
  • wyświetleń: 1336

IV liga: Zespołowe strzelanie

W kolejnym sparingowym spotkaniu rozegranym na własnym boisku pszczyńska Iskra pokonała rywala zza miedzy zespół Znicza z Jankowic aż 6:0. Łupem bramkowym podzieliło się sześciu piłkarzy, a gra całego zespołu mogła się podobać szczegółnie w pierwszych 45 minutach.

IV liga: Iskra - LKS Znicz Jankowice 25.07.2012

Bardzo dobre 45 minut rozegrała pszczyńska drużyna. Od pierwszego gwizdka Iskra zdominowała boiskowe wydarzenia. To zawodnicy z Pszczyny dyktowali warunki gry nie pozwalając na zbyt wiele rywalom. Już w 8 minucie gry z 20 metrów uderzył Pastuszka a piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i Żurawiecki nie miał szans na skuteczną interwencję.

Po kolejnych 10 minutach było już 3:0. Najpierw po ładnej akcji i dograniu Wiery z lewej strony niepilnowany Kropidło uderzył z głowy po krótkim rogu, a kilkadziesiąt sekund później piłkę spod nóg defensorów wyłuskał Pastuszka i zagrał na 16 metr do Pruska, który w sytuacji sam na sam bez problemów płaskim strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie.

W kolejnych akcjach wciąż więcej z gry mieli gospodarze. Kilka wrzutek z prawej strony Kropidły nie zakończyło jednak uderzeniami. Dwukrotnie z dystansu uderzał Maślorz, ale ponad poprzeczką. Szczęścia próbował także Prusek i Klaja, ale bramkarz Znicza był na posterunku. Tuż obok słupka uderzał z kolei Wiera.

Goście przebudzili się po półgodzinie gry. Dwukrotnie jednak obronną ręką z opresji wyszedł Matyjaszczyk. Stróż pszczyńskiej bramki najpierw złapał płaskie uderzenie Malchera z 10 metrów, a kilka chwil później wygrał pojedynek jeden na jednego z Krausem.

W odpowiedzi tuż przed przerwą świetną okazję miał Pastuszka, który będąc oko w oko z bramkarzem Znicza został powstrzymany przez Żurawieckiego.

Po przerwie wybiegła już zupełnie inna ekipa. Jan Żurek przetestował kolejnych 11 zawodników. Było jednak widać, że "druga jedenastka" była nieco mniej zgrana przez co mecz wyraźnie siadł. Gra Iskry nie była już tak płynna a sytuacji podbramkowych było znacznie mniej. Co prawda rozpoczęło się nieźle bo w 48 minucie z linii pola karnego uderzał Grajcarek, ale zmierzającą pod poprzeczkę piłkę pewnie złapał Mariusz Król.

Na kolejna bramkową okazję gospodarzy trzeba było jednak poczekać kilkanaście minut, kiedy po rzucie wolnym i uderzeniu Żemły piłka odbiła się od muru i powędrowała na róg.

Bramki padły zaś dopiero w ostatnim kwadransie meczu. W 74 minucie dobrą prostopadłą piłkę dostał Grajcarek i będąc sam na sam uderzeniem z 10 metrów po ziemi posłał piłkę do siatki. Osiem minut przed końcem meczu po raz piąty piłka wylądował w siatce. Tym razem w indywidualnej akcji Kocimy w polu sędzia dopatrzył się przewinienia bramkarza Znicza, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Żur.

Ostania bramka padła także po stałym fragmencie gry. Z narożnika boiska piłkę w pole karne posłał Żemła, głową na 3 metr zgrał Maroszek, a wszystko sfinalizował uderzeniem z najbliższej odległości Orlik. Cztery minuty później sędzia zakończył mecz.

IV liga: MKS Iskra Pszczyna - LKS Znicz Jankowice (sparing) - 25.07.2012 · fot. Andzejek

MKS Iskra Pszczyna - LKS Znicz Jankowice 6:0 (3:0)
bramki: 1:0 Łukasz Pastuszka (8.), 2:0 Tomasz Kropidło (18.), 3:0 Bogdan Prusek (19.), 4:0 Michał Grajcarek (74.), 5:0 Andrzej Żur (82. - karny), 6:0 Sebastian Orlik (86.)