pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 31 lipca 2012
  • wyświetleń: 2440

Pomogą oswoić Internet

Jak wykazują badania na 13 milionów Polaków po 50 roku życia aż 10 milionów nie korzysta z Internetu. Edukacja cyfrowa to nie tylko kwestia sprzętu, komputerów, dostępu do sieci, to przede wszystkim kwestia świadomości, motywacji i wiedzy na temat korzyści płynących z użytkowania sieci. W Pszczynie zajęcia będą odbywać się m.in. w bibliotece przy ul. Piastowskiej.

Pomogą oswoić internet
Pomogą oswoić internet · fot. fototetla / klub pless.pl


Pomogą oswoić internet
fot. fototetla / klub pless.pl


Polska Cyfrowa Równych Szans to największe przedsięwzięcie edukacji cyfrowej Polaków w historii naszego kraju. Na terenie powiatu pszczyńskiego są dwie certyfikowane Trenerki - Latarniczki, które będą prowadziły bezpłatne szkolenia dla pokolenia 50+.

- Szokuje fakt, że posiadanie w domu komputera z dostępem do Internetu, dla dużej liczby Polek i Polaków 50+ nie jest jednoznaczne z korzystaniem z jego zasobów. Dla osób młodych Internet jest idealną pomocą w nauce, sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jednak już dla rodziców, nie mówiąc o dziadkach, bardzo często jest przestrzenią zupełnie nieznaną, której wręcz się obawiaj ą. Naszym celem jest zmiana tej sytuacji. Zajęcia, które będziemy prowadzić mają krok po kroku wprowadzić naszych seniorów w wirtualny świat - mówi Grażyna Majewska-Tetla.

- Należy w tym miejscu przypomnieć, że pokolenie nie korzystające z zasobów Internetu, to bardzo często ludzie aktywni, ludzie posiadający pasje, którzy nawet nie wiedzą jak dużo wiedzy i interesujących materiałów na temat swoich zainteresowań mogliby znaleźć w sieci. To właśnie chcemy im pokazać podczas naszych zajęć - uzupełnia Jadwiga Konieczny.

Założeniem projektu Polski Cyfrowej Równych Szans jest pomoc w cyfrowej edukacji Polaków 50+, pokazanie pozytywnego wpływu cyfryzacji na jakość życia.

Pszczyńskie Latarniczki podczas zajęć będą pokazywały możliwości korzystania z darmowej komunikacji z bliskimi, których często mamy poza granicami kraju, pokażą w jaki sposób można odnajdować interesujące seniorów tematy w sieci, bądź jak wysyłać maile.

" ;Warto zaznaczyć, że prowadzone przez nas zajęcia nie mają ściśle narzuconego harmonogramu. Każde z nich będzie indywidualnie dostosowywane do potrzeb naszych kursantów. Chcemy przekazywać wiedzę, która jest dla danych osób interesująca, aby nasze zajęcia wciągnęły jak najwięcej seniorów w wirtualny świat, który ma im tak wiele do zaoferowania." - mówi Grażyna Majewska-Tetla.

W Pszczynie zajęcia odbywać się będą m.in. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. Szkolenia są bezpłatne. Jedynym warunkiem udziału jest wiek 50+. Zapisy pod numerami telefonów: 507-254-542, 506-323-161.

fototetla / klub pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.