pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 lipca 2012
  • wyświetleń: 4440

Jak zlikwidować sinice w Łące?

O sposobie zlikwidowania sinic ze Zbiornika Łąckiego rozmawiali wczoraj z burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem naukowcy Instytutu Podstaw Inżynierii Środowiska Polskiej Akademii Nauk, przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej oraz dyrektor Zbiornika Wodnego Goczałkowice.

Nadal nie można się kąpać w Łące
Sinice w Łące (zdj. archiwalne)


Problem sinic rokrocznie pojawia się latem. W związku z tym sanepid stale monitoruje stan i jakość wód. W ostatnim czasie wiele plaż i miejskich kąpielisk zostało zamkniętych. Ze względu na specyfikę zbiorników wodnych nie ma konkretnej metody pozbycia się problemu.

Na spotkaniu naukowcy wskazali konieczność wykonania badań, które pozwolą przygotować odpowiednie metody likwidacji sinic. W połowie sierpnia zainteresowane strony chcą spotkać się z Gabrielą Lenartowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, żeby omówić szczegóły związane z projektem badawczym oraz z finansowaniem zadania.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.