pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 18 lipca 2012
  • wyświetleń: 4670

Przystań Ocalenie prosi o pomoc

Znajdująca się niedaleko Pszczyny ostoja dla koni, zwierząt gospodarskich i domowych, Przystań Ocalenie, potrzebuje pomocy! Do końca wakacji każdy, który chce pomóc, może przekazać symboliczną kwotę na pomoc pokrzywdzonym przez los zwierzętom, umożliwiając im spokojną przyszłość! W pierwszej połowie sierpnia zorganizowany zostanie wyjazd do Przystani Ocalenie, w celu udzielenia im bezpośredniej pomocy w pracach gospodarskich oraz przekazania im zebranych darów rzeczowych!

Koncertowa pomoc dla zwierząt
Przystań Ocalenie pomaga pokrzywdzonym przez los zwierzętom.


To piękne, sielankowe gospodarstwo w okolicach Pszczyny zna wielu z nas - ukryte wśród pól i łąk, z dala od zgiełku miast, targowisk i złych ludzi. Tam konie, krowy, kozy, kury, kaczki, barany, świnki - i wiele innych, pokaleczonych życiem zwierząt znajduje swój dożywotni azyl, w którym otoczone są opieką i miłością. Ich szczęście ma niestety swoją cenę, którą nieraz nie sposób zapłacić - koszt utrzymania zwierzaków, ich leczenia (często trafiają tam ciężko chore istoty, które wymagają intensywnej opieki lekarskiej), remontów i naprawy pomieszczeń gospodarczych (ostatnio zawalił się dach w jednym z nich) jest ogromny, a każdy przyjaciel zwierzaka, który sam go utrzymuje, może choć trochę to sobie wyobrazić.

Ponadto dochodzą koszty związane z postępowaniem sądowym przeciwko ludziom znęcającym się nad zwierzętami, czy też koszty wykupu nowych zwierząt. W ostatnich dniach w Przystani zawalił się dach jednej ze stajni, pozbawiając sześciu koni schronienia przed deszczem i burzą. Jego naprawa wymaga kolejnych funduszy, których już teraz brakuje.

Pomóżmy Przystani Ocalenie przeżyć ciężki okres, w którym obecnie się znajdują! Każdy może pomóc, poniżej znajduje się lista najskuteczniejszych sposobów udzielania pomocy zarówno zwierzętom, jak i ich opiekunom.

Pomóc można na kilka sposobów, na przykład wpłacając darowiznę na nr konta zbiórkowego: 86 1240 1330 1111 0010 4268 4506, adoptując wirtualnie któregoś ze zwierzaków! Jak zapewniają organizatorzy, mają one w Przystani bezpieczny dom do końca życia, ale regularnie wpłacane na utrzymanie danego zwierzaka pieniądze odciążą finansowo opiekunów.

Można także zorganizować zbiórkę darów wśród swoich znajomych i zawieźć je do Przystani! Potrzebne jest dosłownie wszystko: owoce, warzywa, kasze, ryże, makarony, karmy dla psów i kotów, koce, środki czystości, gąbki, szmatki. Nic się nie zmarnuje wśród różnorodności zwierzaków, które przebywają w Przystani.

W pierwszej połowie sierpnia organizowany będzie wyjazd do Przystani Ocalenie. Najprawdopodobniej będzie to w tyg. 6-12 sierpnia, szczegółowe informacje poznamy wkrótce. Zapraszamy wszystkich chętnych by do nas dołączyć, tj. zobaczyć Przystań, pomóc w konkretnych pracach i przywieźć ze sobą choćby mały podarunek (lub rezultat zbiórki)!

Obecnie Vege Inicjatywa z Bielska-Białej prowadzi zbiórkę darów rzeczowych: produktów spożywczych, koców, środków czystości, wiader itp.

adv / pless.pl
źródło: Vege Inicjatywa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.