pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2012
  • wyświetleń: 2180

e-Deklaracje coraz popularniejsze

Jak informuje Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie Bogusław Szarzyński, bezpłatny system e-Deklaracje zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników.

Urząd Skarbowy
Urząd Skarbowy w Pszczynie · fot. pless.pl


W 2012 roku złożono poprzez e-system ogółem 8066 zeznań. W analogicznym okresie roku ubiegłego złożono elektronicznie jedynie 3610 zeznań. Największą jednak popularnością cieszy się wśród podatników składających zeznanie e - PIT-37.

Ciekawostką jest to, że prawie co czwarty mieszkaniec Gminy Suszec przesłał zeznanie drogą elektroniczną, dla porównania prawie co siódmy mieszkaniec Pszczyny.

Największy wzrost, bo aż o 165,55% przesyłanych e-PIT wśród sześciu gmin naszego powiatu w stosunku do ubiegłego roku wystąpił w Gminie Miedźna.

Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się kolejno Gmina Pawłowice (wzrost e-PIT o 160,41%) i Gmina Pszczyna (wzrost o 124,10%). Następne miejsca w tym rankingu zajęły: Gmina Goczałkowice- Zdrój (wzrost o 99,58%) i Gmina Kobiór (wzrost e-PIT o 90,99%). Najniższy wzrost zeznań przesyłanych elektronicznie zanotowano w Gminie Suszec (o 90,95%).

Jednocześnie miło po poinformować, że w Urzędzie Skarbowym w Pszczynie zakończono akcję zwrotów nadpłat (ostateczny termin na dokonanie zwrotu mija 31 lipca) wynikających z prawidłowo złożonych zeznań PIT-37 za 2011r.

Bogusław Szarzyński - Naczelnik Urzędu Skarbowego

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.