pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2012
  • wyświetleń: 6070

Projekty szkół z Piasku i Czarkowa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Piasku" podaj

Szkoła Podstawowa nr 10 w Piasku i Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego nr 6 w Czarkowie uczestniczyły w tym roku w ogólnopolskim programie Szkoła z Klasą 2.0 realizując różnorodne projekty edukacyjne.

Reklama

Szkoła Podstawowa w Czarkowie
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czarkowie · fot. Karolina Zioło


Szkoła Podstawowa nr 10 w Piasku
Wychowankowie SP nr 10 w Piasku · fot. Karolina Zioło


Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki Kopernik · fot. Karolina Zioło


Na zakończenie programu zostaliśmy zaproszeni na Ogólnopolski Festiwal Projektów, gdzie mieliśmy przedstawić po jednym z projektów: "Śladami Kornela Makuszyńskiego" (Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego nr 6 w Czarkowie), "Wynalazki wokół nas" (Szkoła Podstawowa nr 10 w Piasku).

W piątek 22 czerwca wczesnym rankiem wyruszyliśmy w drogę. SP w Piasku reprezentowali: Danuta Walasik, Iga Kania, Mateusz Żupa i Marceli Pychyński z nauczycielką Karoliną Zioło a SP w Czarkowie: Aleksandra Operchalska, Magdalena Kapias, Jakub Waleczek i Łukasz Kraus z nauczycielką Joanna Waleczek.

Festiwal odbywał się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Oprócz nas było tam jeszcze 48 innych zespołów ze szkół z całej Polski. Wszystkie te zespoły to uczestnicy projektów edukacyjnych realizowanych w szkołach w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0, do którego przystąpiło aż 500 szkół!.

Po uroczystym powitaniu zostali nam przedstawieni wszyscy zaangażowani w powstanie i realizację programu: pracownicy CEO, eksperci i sponsorzy. Dzięki grze Bingo, przygotowanej przez organizatorów, mogliśmy poznać zespoły realizujące inne projekty. Uczestniczyliśmy w różnych aktywnościach: tworzeniu multimedialnych plakatów, wspólnych zdjęcia opatrzonych ciekawymi hasłami, była też możliwość samodzielnego stworzenia zapinki z wydrukowanym zdjęciem własnym lub zespołu.

Rozmawialiśmy o naszym projekcie z ekspertami, dziennikarzami i panią z ministerstwa edukacji. Pani ekspert rozmawiająca z uczniami z SP w Czarkowie była oczarowana opowiadaniami jakie uczniowie napisali na bazie przeczytanych książek swojego Patrona - Kornela Makuszyńskiego. Dziennikarka rozmawiająca z uczniami z SP w Piasku, stwierdziła, ze niektórych modeli wykonanych przez naszych uczniów nie umiałaby zrobić. Te wszystkie uwagi bardzo cieszą i zachęcają nas do przystąpienia do Programu Szkoła z Klasą w przyszłym roku.

Na zakończenie każdy uczestnik dostał niebieski pendrive a cała drużyna piłkę Adidasa. Mieliśmy także możliwość zwiedzenia Centrum Nauki Kopernik, które opuściliśmy o godz. 18.00 z bolącymi nogami ale pełni wrażeń.

Karolina Zioło, Joanna Waleczek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa w Piasku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Piasku" podaj