pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 czerwca 2012
  • 23 czerwca 2012
  • wyświetleń: 6336

Narodziny w rodzinie żubrów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

W Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie urodził się kolejny żubr. Matką malucha jest najstarsza żubrzyca w zagrodzie Plista, ojcem Plawiant.

Żubr
Mały żubr urodził się w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w czerwcu. · fot. M. Hławiczka


Pokazowa Zagroda Żubrów, żubr
fot. M. Hławiczka


W maju zagrodę opuścił trzyletni Plarip, również potomek Plisty i Plawianta, który wyjechał do zagrody hodowlanej żubrów w Sycowicach. Tam dołączył do trzech krów z linii pszczyńskiej: Plejady, Platynki i Plątki. Szybko więc stan liczebny żubrów w pszczyńskiej zagrodzie został uzupełniony.

Mały żubr jest w dobrej kondycji i pozostaje pod stałą opieką weterynaryjną oraz pracowników zagrody. Młoda mama nie odstępuje "maleństwa" na krok i cały czas się nim opiekuje.

W najbliższym czasie na stronie internetowej www.zubry.pszczyna.pl zostanie ogłoszony konkurs na imię dla małego żubra. Tam też na bieżąco będzie można znaleźć informacje na temat nowego mieszkańca zagrody.Zapraszamy również do odwiedzenia Pokazowej Zagrody Żubrów!

ARiPZP

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj