pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2012
  • wyświetleń: 9517

Omnibus w SP nr 11 w Porębie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Porębie" podaj

12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie odbył się V Międzyszkolny Konkurs dla Klas I-III "Omnibus 2012". Wzięło w nim udział 31 uczestników z 11 szkół z Gminy Pszczyna.

Reklama

Konkurs swoimi korzeniami sięga początków lat 90-tych. Przez wiele lat był on organizowany w nieistniejącej obecnie Szkole Podstawowej nr 21 w Pszczynie przez panie: Grażynę Łebecką i Liliannę Mańkę i cieszył się olbrzymią popularnością wśród uczniów i nauczycieli. Początkowo uczniowie klas I-III walczyli o tytuł "Mistrza Ortografii" i "Mistrza Matematyki". Konkurs był jedynym tego typu konkursem, w którym uczniowie klas młodszych mogli się zmierzyć ze sobą w rywalizacji o tytuł najlepszego. Na ogół, "perełki" odkryte przez nauczycieli nauczania początkowego, zajmowały wysokie miejsca w konkursach i olimpiadach przedmiotowych w klasach starszych.

Omnibus w SP nr 11 w Porębie - 12.06.2012 · fot. Aleksandra Schymura


Po latach, konkurs przejęła, Pani Joanna Frydrych, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie zmieniając jego nazwę na "Omnibus". Pod jej egidą konkurs rozkwitał i zachwycał wysokim poziomem wiedzy i umiejętności uczestników, wspaniałymi nagrodami, zaskakiwał atrakcjami przygotowywanymi przez panią Frydrych dla uczniów. Na konkurs przyjeżdżała ponad setka uczestników rocznie nie tylko z Gminy Pszczyna. Było to więcej niż liczyli wszyscy uczniowie w tej małej szkółce. Kiedy Pani Frydrych zakończyła pracę w szkole wraz z jej odejściem odszedł również "Omnibus".

Dopiero w 2012 roku Grażyna Łebecka i Aleksandra Schymura (nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie) postanowiły go reaktywować. Konkurs został przywitany z radością przez nauczycieli i uczniów klas I-III.

W tym roku najlepsi okazali się:
1. Oliwia Rozmus SP 7 Ćwiklice - tytuł "Omnibusa 2012" - kategoria klas I
Stanisław Janus SP 15 Jankowice - II miejsce - kategoria klas I
Maksymilian Malcharek SP 10 Piasek - III miejsce - kategoria klas I

2. Roksana Pietryja SP 12 Studzionka - tytuł "Omnibusa 2012"- kategoria klas II
Marianna Foltyn SP 18 Pszczyna - II miejsce - kategoria klas II
Bogumiła Poterałowicz SP 16 Studzienice - II miejsce - kategoria klas II

3. Marta Langer SP 2 Pszczyna - tytuł "Omnibusa 2012" - kategoria klas III
Zofia Pławecka SP 16 Studzienice - II miejsce - kategoria klas III
Gustaw Klich SP 7 Ćwiklice - III miejsce - kategoria klas III

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy i umiejętności tym bardziej, że testy były bardzo trudne i znacznie wykraczały poza program nauczania. Zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku szkolnym.

Nagrody na konkurs oraz poczęstunek dla uczestników konkursu ufundowali: Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży "Omnibus", Novi Spółka z o.o., ZETT Zbigniew Łebecki i Pszczyński Zarząd Edukacji.

Aleksandra Schymura

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa w Porębie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Porębie" podaj