pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2027

Uczniowie z Pawłowic w Rumunii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II odbyli kolejną zagraniczną podróż w ramach programu Comenius. Międzynarodowe spotkanie odbyło się w miasteczku Fetesti w Rumunii.

Fetesti, ZSO Pawłowice, Rumunia
Uczniowie z Pawłowic w Rumunii · fot. UG Pawłowice


Fetesti przywitała uczestników piękną pogodą i serdecznością mieszkańców. Jest to niewielkie miasteczko w pobliżu Constanty nad Morzem Czarnym. Jego populacja to około trzydzieści tysięcy osób. Leży ono nad Dunajem, jedną z najdłuższych rzek w Europie.

W drugim dniu młodzież i nauczyciele mieli możliwość zobaczenia szkoły rumuńskiego partnera oraz przedszkola. Całość składa się z trzech budynków, które łączy przyjemny zielony kolor. Rzeczą charakterystyczną jest brak dzwonków i pięćdziesięcio-minutowe lekcje. Wewnątrz szkoła jest kolorowa, a ludzie życzliwi. Po zwiedzeniu szkoły i uczestniczeniu we fragmentach zajęć
w przedszkolu rozpoczęły się prace nad projektem. Poszczególne kraje przedstawiły wyniki swojej pracy: opracowane na podstawie badania rynku logo i broszurę swojej wirtualnej firmy. Następnie został ustalony termin następnego spotkania, które odbędzie się od 25 - 29 września 2012 na Litwie.

W następnej kolejności nasi gościnni gospodarze pokazali uczestnikom piękne miejsca w miastach Constanta i Bukareszt. Pierwsze z nich jest starożytnym miastem ze wspaniale wyposażonym muzeum historii. Bukareszt - stolica Rumunii jest pięknym, nowoczesnym miastem, które może się pochwalić m.in. największym budynkiem parlamentu.

Koordynator projektu, anglista, pan Tomasz Wilczyński, bardzo pozytywnie ocenił wyjazd do Rumunii "Cały pobyt w tym pięknym kraju był wspaniałym przeżyciem. Zrealizowaliśmy założenia harmonogramu projektu, zobaczyliśmy wspaniałe miejsca i nade wszystko mieliśmy możliwość poznać życzliwych i pogodnych ludzi".

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj