pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 czerwca 2012
  • wyświetleń: 9222

Dzień Angielski w SP nr 4

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie" podaj

8 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 w Pszczynie poświęcony był językowi i kulturze krajów anglojęzycznych, a konkretnie Wielkiej Brytanii. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie szkoły, a za jego przygotowanie odpowiedzialne były nauczycielki języka angielskiego: Beata Surowiecka oraz Mariola Muras.

Przygotowania do dnia angielskiego zaczęły się kilka tygodni wcześniej. Uczniowie z klas II-IV wykonywali plakaty oraz inne prace plastyczne dotyczące krajów Wielkiej Brytanii: Anglii, Szkocji, Walii oraz Irlandii Północnej.Głównym celem imprezy, podobnie jak w ubiegłym roku, była popularyzacja oraz wzbudzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania światem języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych, a także prezentacja filmu stworzonego przez uczniów klasy 4 w ramach Koła Języka Angielskiego.

Dzień Angielski w PG nr 4 - 8.06.2012 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie


Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie językowym w trakcie, którego musieli wykazać się nie tylko wiedzą językową ale również wiedzą o krajach wchodzących w skład Wielkiej Brytanii.

Ostatnią konkurencją tego konkursu były kalambury, gdzie uczniowie dwoili się i troili, aby przedstawić tytuły mniej lub bardziej znanych filmów anglojęzycznych.

W trakcie imprezy odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy strój. Pomysłów było wiele. Znaleźli się między innymi Sherlock Holmes oraz Kate Middleton.

Zostały również zaprezentowane piosenki w j. angielskim, które gościnnie wykonały dla naszej szkoły uczennice pszczyńskiego Publicznego Gimnazjum nr 4.

Ostatnim ciekawym punktem obchodów Dnia Języka Angielskiego była prezentacja filmu "Magic Book", stworzonego przez uczniów klasy IV uczęszczających na zajęcia Koła Języka Angielskiego. Uczniowie przy niewielkiej pomocy nauczyciela stworzyli scenariusz, wykonali stroje oraz dekoracje. Dużą zaletą tego króciutkiego, ale jakże ciekawego filmiku jest miejsce kręcenia zdjęć. Dzięki uprzejmości Sali Zabaw "Radocha" uczniowie mogli zrealizować swój pomysł i nakręcić film w niesamowitej scenerii.

Na koniec naszego świętowania wręczone zostały nagrody oraz dyplomy. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli to był wspaniały dzień.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie" podaj