pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 czerwca 2012
  • wyświetleń: 6968

Festyn w szkole w Czarkowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie" podaj

Pod hasłem "Bądź bezpieczny na drodze" odbył się w Czarkowie kolejny festyn środowiskowy, organizowany przez Dyrekcję, Pracowników i Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

2 czerwca, w sobotnie , na szczęście pogodne popołudnie, rozpoczęły się kolorowe i radosne występy przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Publiczność miała okazję zobaczyć i wysłuchać różnorodne występy wszystkich zespołów klasowych, królował taniec i piosenka.

Festyn w szkole w Czarkowie - 2.06.2012 · fot. ZSP Czarków


Gościnnie wystąpiły taneczne zespoły młodzieżowe: "DNW" z Pszczyńskiego Centrum Kultury i zespół z ośrodka" Dobry Start". Zaprezentowały taniec w nowoczesnych stylach: Hip-Hop, Dancehall, Locking, Wacking. Są świetni, taniec to ich pasja.

Hasło festynu dotyczące bezpieczeństwa wydatnie pomogli nam zrealizować strażacy i ratownicy medyczni. Pokaz ratownictwa drogowego i medycznego rozpoczął się od wycia syren, wjazdu na boisko szkolne wozów strażackich i ambulansu.

Z rozbitego pojazdu, strażacy uwolnili kierowcę- nieszczęśnika, którym następnie fachowo zajęli się ratownicy medyczni. Rozbity pojazd został widowiskowo pocięty na kawałki, licznie zgromadzeni obserwowali rozcinanie karoserii przy pomocy sprzętu hydraulicznego.

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej kompetentnie przeprowadziły dwie ratowniczki medyczne. Dzieci skorzystały z możliwości przećwiczenia udzielania pomocy na fantomach pod fachowym okiem ratowniczek. Pragniemy w tym miejscu podziękować strażakom z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Jankowic i Piasku, zespołowi wyjazdowemu Ratownictwa Medycznego z ulicy Cieszyńskiej w Pszczynie, panu Łukaszowi Magiera z Brzeźc Auto -Skup -Złomowanie.

Szczególne podziękowanie kierujemy do pana Krzysztofa Jacka z Czarkowa, który był inicjatorem i w dużej mierze realizatorem całej akcji.

Przyjemnościami na festynie tradycyjnie zajęła się Rada Rodziców, oferując przysmaki z grilla, pożywne zupy, pyszne ciasta i wiele innych atrakcji. Dzieci korzystały z przejażdżek konnych, zabawy na dmuchańcach, loterii, rozgrywek sportowych. Wszyscy chętni i mali i duzi długo bawili się przy muzyce zespołu "Mediator".

Udało się przyjemnie i z pożytkiem wspólnie spędzić czas, dopisała pogoda, humory, ale przede wszystkim ludzie! Dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób, lokalnych firm handlowych i usługowych zyskaliśmy możliwość uświetnienia naszego festynu. Dziękujemy.

Lista sponsorów znajduje się na szkolnej stronie internetowej www.zspczarkow.pl.

ZSP Czarków

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie" podaj