pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3629

Krok bliżej do podstrefy KSSE

Na wniosek burmistrza Dariusza Skrobola podjęta została uchwała w sprawie wyrażenia zgody na objęcie Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną gruntów o powierzchni ok. 48 ha, położonych na terenie miasta Pszczyna.

produkcja, chiny, fabryka
Teren przy ulicy Wodzisławskiej ma zostać objęty Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.


Wytypowany został teren przy ul. Wodzisławskiej (za siedzibą PKS Pszczyna) w kierunku Poręby. Uchwała stwarza możliwość złożenia przez gminę w KSSE listu intencyjnego, tak, aby możliwa była zmiana obecnych granic strefy. Wydzielony teren jest aktualnie użytkowany rolniczo przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. Instytut jest jednak zainteresowany sprzedażą posiadanych gruntów.

Procedura utworzenia podstrefy KSSE nie jest łatwa. Dla rozpoczęcia działalności konieczne jest uchwalenie, w ślad za Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, nowego planu zagospodarowania miasta Pszczyna.

Utworzenie pszczyńskiej podstrefy zmieniłoby w znacznym stopniu sytuację na miejscowym rynku pracy, pobudziłoby działalność produkcyjną i usługową, a tym samym zwiększyłoby wpływy z podatków do budżetu gminy.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.