pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 czerwca 2012
  • wyświetleń: 4982

Sukces przedszkolaków z PP 18

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzienicach" podaj

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 18 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym otrzymały główną nagrodę w 3 edycji "Wojewódzkiego Konkursu - Edukacja Regionalna w szkole".

Konkurs pod patronatem Wojewody Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty miał na celu wyłonić przedszkola i szkoły, które najlepiej realizują edukację regionalną, pielęgnując tradycję i gwarę oraz kształtując w dzieciach lokalny patriotyzm i poczucie tożsamości z wartościami własnego dziedzictwa. Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria - przedszkola, II kategoria - szkoły podstawowe, III kategoria - gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. W konkursie wzięło udział 107 przedszkoli i szkół województwa śląskiego.

Nagroda główna dla studzienickich bajtli w Koszęcinie - 31.05.2012 · fot. ZSP Studzienice


Mottem konkursu były słowa Jana Pawła II: "Proszę Was, pozostańcie wierni swojemu dziedzictwu.... Uczyńcie je podstawą swojego wychowania! Uczyńcie je przedmiotem szlachetnej dumy! Przechowajcie to dziedzictwo! Pomnóżcie to dziedzictwo! Przekażcie je następnym pokoleniom!".

Trzyetapowy konkurs miał niełatwą formułę. Pierwszy etap, który zakończył się w lutym 2012r., to kwalifikacja placówek do konkursu na podstawie kart zgłoszeń. Przedszkole musiało spełnić określone kryteria w każdym z czterech obszarów w 3 ostatnich latach szkolnych. Komisje w pięciu rejonach: Katowice i Bytom, Gliwice i Rybnik, Sosnowiec, Częstochowa i Bielsko - Biała analizowały i oceniały przygotowaną przez przedszkole pisemną informację potwierdzającą spełnienie zadeklarowanych kryteriów oraz prezentację multimedialną dokumentującą podejmowane działania w zakresie edukacji regionalnej.

Każda z pięciu komisji wyłoniła do etapu rejonowego po dwa przedszkola. 5-osobowy zespół przedszkolaków ze Studzienic stanął w kwietniu do bezpośrednich potyczek z roztańczonymi dziećmi z przedszkola w Radziechowach k. Zwardonia. Przedszkolaki ze Studzienic wygrały etap rejonowy w Pieśćcu, a w maju - etap finałowy na zamku w Toszku, gdzie pokonały najlepsze przedszkola z pozostałych rejonów województwa. Przedszkolaki śpiewały regionalne pieśni, prezentowały tańce śląskie, inscenizowały dawne obrzędy oraz musiały wykazać się podstawową wiedzą dotyczącą naszego regionu.

31 maja podczas Gali Edukacji Regionalnej w Koszęcinie (w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk") otrzymały z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera nagrodę główną za zajęcie 1. miejsca w konkursie. Dodatkową atrakcją uroczystości była znakomity koncert zespołu Śląsk wykonany specjalnie dla uczestników konkursu.

W konkursie brały udział dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej: Karolina Pławecka, Dominika Janosz, Angelika Wiera, Kacper Sakrajecki, Kacper Grzechnik. Przedszkolaki przygotowywały nauczycielki: Danuta Ryguła, Grażyna Janosz i Katarzyna Janik. Dzieciom, Nauczycielkom i Rodzicom gorąco gratulujemy!

ZSP w Studzienicach

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa w Studzienicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzienicach" podaj