pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 maja 2012
  • wyświetleń: 1958

Ponad 1,5 mln zł na organizacje

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie Bogusław Szarzyński przedstawił wstępne podsumowanie akcji rozliczeniowej za 2011 rok.

Urząd Skarbowy - Dzień otwarty
Urząd Skarbowy w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Organizacje pożytku publicznego znowu nie zawiodły się na ludziach dobrej woli z powiatu pszczyńskiego. W sumie podatnicy przekazali na OPP kwotę około 1 mln 644 tysięcy zł (w porównaniu do roku ubiegłego nastąpił wzrost odpisu o prawie 233 tysiące zł). Takie rozdysponowanie podatku wskazano w ponad 27 tys. zeznań, co stanowi 57,9% ogółu złożonych zeznań (w ub. roku odpis wskazano w 54,6% zeznań).

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również bezpłatny system przesyłania zeznań za pośrednictwem portalu e-deklaracje. Za 2011 rok tym sposobem złożono prawie 8 tys. zeznań, co stanowi ponad 16,7% ogółu złożonych zeznań (w porównaniu do roku ubiegłego liczba ta wzrosła o ponad 4400 zeznań).

Dziękuję za skorzystanie z tej formy rozliczeń z fiskusem oraz gratuluję hojności wszystkim mieszkańcom powiatu pszczyńskiego.

Bogusław Szarzyński - Naczelnik Urzędu Skarbowego

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.