pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 maja 2012
  • 26 maja 2012
  • wyświetleń: 3559

Zmienią się granice powiatu?

W Kobiórze rozpoczynają konsultacje społeczne, w których mieszkańcy mogą wypowiadać się na temat ewentualnej zmiany granic administracyjnych z Tychami.

Zielony Kobiór z lotu ptaka
Kobiór z lotu ptaka · fot. Jacek Kozyra


Zmiany wejdą w życie, jeśli zgodzą się na nie radni obu gmin, wojewoda oraz premier. Jeszcze wcześniej prowadzone będą konsultacje z mieszkańcami Kobióra. Od 4 do 12 czerwca swoją opinię będą mogli oni wyrazić w dwóch punktach: sekretariacie Urzędu Gminy i Kobiórskim Zakładzie Komunalnym. Zainteresowani będą wypełniać ankietę, w której opowiedzą się za lub przeciw zmianie granic.

Tychy i Kobiór mają sobie przekazać po 33 hektary ziemi. Tychy dostaną cześć terenu na osiedlu Z-1 i w dzielnicy Cielmice (rejon ulic Jedności i Jankowickiej), a Kobiór kilka działek w okolicach ulicy Bielskiej i Gostynki.

Zgodnie z listem intencyjnym, Tychy dostaną nowe tereny wokół Jeziora Paprocańskiego, a Kobiór dzięki wymianie wyprostuje swoją granicę.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.