pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 maja 2012
  • wyświetleń: 2036

Miedźna - przyjacielem 6-latka

Władz samorządowych Gminy Miedźna otrzymały tytuł "Przyjaciele sześciolatka" 21 maja podczas rozstrzygnięcia konkursu "Mam 6 lat" w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

Miedźna, Przyjaciel Sześciolatka
Wójt Bogdan Taranowski odbiera wyróżnienie. · fot. UG Miedźna


Projekt jest skierowany do rad rodziców przy szkołach oraz przedszkolach i ma na celu promowanie i upowszechnienie najciekawszych form zaangażowania rad rodziców w przyjazną adaptację dzieci sześcioletnich do warunków szkoły.

Konkurs podzielono na dwa moduły: Sześciolatek w przyjaznej szkole, w którym wyłaniano najciekawsze przykłady przygotowywania się na przyjęcie sześciolatków do pierwszej klasy oraz Przyjaźnie z przedszkola do szkoły, gdzie rady rodziców przy przedszkolach prezentowały owoce współpracy ze szkołami i działania wspierające przejście sześciolatków z przedszkola do szkoły.

Spośród 144 placówek biorących udział w konkursie, w tym 98 szkół, które zgłosiły się do konkursu Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli znalazła się w zaszczytnym kręgu laureatów etapu wojewódzkiego. Placówka ta reprezentowała szkoły podstawowe Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej.

W kategorii szkolnej kapituła konkursowa pod przewodnictwem Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera nadała władzom samorządowym Gminy Miedźna honorowy tytuł - Przyjaciele sześciolatka.

Zaszczytny tytuł i podziękowania za włączenie się w realizację polityki oświatowej państwa w zakresie wdrażania reformy obniżającej wiek dzieci realizujących obowiązek szkolny odebrał Wójt Gminy Miedźna Bogdan Taranowski. Członkowie Rady Rodziców otrzymali podziękowania od Śląskiego Kuratora Oświaty za udział w ministerialnym przedsięwzięciu. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli otrzymała miano Szkoły przyjaznej dla sześciolatka.

new / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.