pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 maja 2012
  • 25 maja 2012
  • wyświetleń: 8295

Studzienice: spalarni nie będzie

Instalacja do termicznego przekształcania opon i odpadów gumowych na pewno nie powstanie na terenie gminy Pszczyna. Inwestor złożył wniosek o umorzenie postępowania.

Spalarnia, Pirol-Eko, Studzienice
Protest mieszkańców Studzienic · fot. UM Pszczyna


Do Urzędu Miejskiego wpłynęło pismo z prośbą o umorzenie postępowania administracyjnego polegającego na wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia pod nazwą "Budowa instalacji do termicznego przekształcania opon i odpadów gumowych Pirol-Eko w procesie pirolizy w Pszczynie-Studzienicach".

- Spotkałem się kilkukrotnie z inwestorem wyrażając niepokój mieszkańców. Zależało mi bardzo, żeby wypracować kompromis. Jedną z przedstawionych propozycji była zmiana lokalizacji. Szanuję decyzję pana Józefa Kołosowskiego o wycofaniu się z realizacji projektu na terenie Studzienic, gdyż powstanie zakładu budziło wiele obaw i niepokojów mieszkańców, a nikomu nie zależało na wywoływaniu konfliktów - powiedział burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Złożenie wniosku o umorzenie postępowania w Urzędzie Miejskim oznacza, że instalacja do termicznego przekształcania na terenie gminy Pszczyna na pewno nie powstanie.

W piśmie nadesłanym do Urzędu Miejskiego swoje wystąpienie inwestor uzasadnia faktem, że lokalizacja planowanej inwestycji budzi wiele obaw i niepokojów mieszkańców Studzienic i okolicznych miejscowości. Wobec czego, aby nie doprowadzić do powstania konfliktów między firmą a lokalną społecznością oraz z uwagi na brak atmosfery do realizacji inwestycji, a także w trosce o dobro interesu społecznego, koniecznym stało się wycofanie przedmiotowego wniosku i rozważenie ewentualnej nowej lokalizacji inwestycji.

Przypomnijmy, że 14 marca pod budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Studzienicach mieszkańcy miejscowości wyszli, by zaprotestować przeciwko przedsięwzięciu w tym miejscu:

Protest mieszkańców przeciwko spalarni w Studzienicach - 14.03.2012

 

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.