pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2012
  • wyświetleń: 5950

Konkurs ortograficzny w gimnazjum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj

10 maja bieżącego roku już po raz XIII odbył się w Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Pszczyńskiej.

W rywalizacji wzięło udział 25 uczniów z 12 szkół. Byli przedstawiciele gimnazjów z: Czechowic-Dziedzic, Studzionki, Kobióra, Pszczyny, Miedźnej, Suszca, Kryr i Goczałkowic-Zdroju. Dyktando zostało zorganizowane pod patronatem Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej.

XIII Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny w Goczałkowicach - 10.05.2012 · fot. Monika Major


Punktualnie o godzinie dziewiątej po przywitaniu przybyłych gości przez panią dyrektor Beatę Smolarek uczniowie rozpoczęli zmagania z ortograficznymi pułapkami przygotowanymi przez panią dr Jadwigę Miękinę-Pindur.

Tytuł dyktanda brzmiał nieco tajemniczo: "W beskidzkiej krainie baśni". Jego tematem była walka stoczona przez krasnoludki pod wodzą króla Błystka w malowniczych zakątkach górskiej przyrody. Komisja oraz uczestnicy tegorocznych zmagań zgodnie stwierdzili, że tym razem dyktando było obszerne. Jeśli ktoś miałby ochotę zmierzyć się z tym arcyciekawym tekstem, to może go odnaleźć na stronie internetowej goczałkowickiego gimnazjum.

Wyniki dyktanda zostały ogłoszone tego samego dnia. Mistrzem Ortografii Ziemi Pszczyńskiej został Wojciech Pszoniak - uczeń Gimnazjum nr 1 w Pszczynie. Na kolejnym miejscu ex aequo znalazły się Klaudia Liszowska z Gimnazjum w Kobiórze oraz Edyta Peter z Gimnazjum w Miedźnej. Na trzecim miejscu - również ex aequo - uplasowali się uczennica Gimnazjum nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach Joanna Kluz oraz uczeń Gimnazjum nr 3 w Pszczynie Jarosław Zawisza. Serdecznie gratulujemy tym, którym udało się prawie bezbłędnie przebrnąć przez gąszcz skomplikowanych ortogramów.

Po ogłoszeniu wyników dyrektor goczałkowickiego gimnazjum pani Beata Smolarek, autorka dyktanda dr Jadwiga Miękina-Pindur wręczyły zwycięzcom nagrody książkowe, a wszystkim uczestnikom dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Mistrz - Wojciech Pszonak - otrzymał okolicznościowy medal, który w imieniu zwycięzcy odebrał opiekun, gdyż sam laureat spieszył się na kolejny konkurs.

Organizatorzy zapraszają do zmagań z ortografią w kolejnych edycjach konkursu.

Monika Major

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj