pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 maja 2012
  • 9 maja 2012
  • wyświetleń: 3183

Nowe lampy w dwóch sołectwach

Najpóźniej 6 lipca przy ulicy Wspólnej w Jankowicach oraz Szpaków w Studzienicach będzie nowe oświetlenie drogowe. To krótko po tym jak z powodów przepisów prawnych zdecydowano się wyłączyć w gminie Pszczyna blisko sto lamp na drogach niepublicznych.

Zdemontowane lampy znajdowały się na drogach prywatnych. Najwięcej (14 sztuk) w sołectwie Wisła Mała, 12 - w Studzienicach, w Czarkowie - 10, na osiedlu Stara Wieś - 9, po 8 w Piasku, Ćwiklicach i na osiedlu Piastów, 7 na os. Daszyńskiego, 5 w Porębie, po 4 na os. Piłsudskiego, na Podstarzyńcu, po 2 w Jankowicach, Studzionce, Wiśle Wielkiej, Łące, na os. Powstańców Śląskich. Po jednej w Rudołtowicach, Brzeźcach, na osiedlu Kolonii Jasnej.

Na łamach Tygodnika "Echo" Urząd Miejski wyjaśniał, że osoby, które chciały mieć światło na drodze niepublicznej, mogą pokryć koszty utrzymania latarni pokryć - jest to około 270 zł rocznie.

W przypadku nowego oświetlenia w Studzienicach i Jankowicach trwa procedura przetargowa, która ma wyłonić wykonawcę robót. Poznamy go w drugiej połowie maja.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.