pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 6391

Nowe centrum badawcze

W tym tygodniu otwarte zostało w Pszczynie przy ul. Cieszyńskiej nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe należące do SGS Eko-Projekt Sp. z o.o.

Na uroczystościach pojawili się m.in. ambasador Szwajcarii, przedstawiciele zarządu spółki, posłowie na sejm RP oraz przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych. Urząd Miejski w Pszczynie reprezentowała zastępca burmistrza Pszczyny Grażyna Goszcz.

Nowe centrum badawcze w Pszczynie - 04.2012 · fot. UM Pszczyna


Budowa nowych laboratoriów wraz z zapleczem technicznym i częścią biurową trwała niewiele ponad dwa lata. W efekcie powstało laboratorium zajmujące powierzchnię 2300 m2 na trzech kondygnacjach. Istotą projektu współfinansowanego przez Unię Europejską była budowa kompleksowego systemu analitycznego w ochronie środowiska, fundamentalnie zmieniającego dotychczasowy sposób prowadzenia badań.

Budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego pozwoli firmie działającej na terenie Pszczyny rozszerzyć profil działalności. Oprócz badań i analiz wody, ścieków czy gleby interdyscyplinarny zespół specjalistów zaangażowany jest w takie projekty jak: pomiary hałasu i stanowisk pracy, audyty środowiskowe, pomiary emisyjne z instalacji przemysłowych, oceny zanieczyszczeń gleb oraz badania wykorzystujące zaawansowane technologie satelitarne do wizualizacji budynków i obiektów kubaturowych.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.