pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 lutego 2012
  • wyświetleń: 2729

Dla kogo "Pro Publico Bono"?

Do końca marca w Kobiórze można zgłaszać kandydatów do nagrody za działalność na rzecz dobra publicznego "Pro Publico Bono".

Kobiór, kościół
Gmina Kobiór z lotu ptaka · fot. Jacek Kozyra


Nagroda stanowi formę uhonorowania szczególnych zasług mieszkańców Kobióra, podmiotów prawnych, instytucji i osób związanych z Kobiórem, na gruncie działalności na rzecz dobra publicznego.

Przyznanie i wręczenie nagrody następuje raz w roku z okazji święta patrona Gminy Kobiór - Świętego Urbana, przypadającego w dniu 25 maja.

Wnioski o zgłaszanie kandydatów do nagrody mogą przedstawiać: Rada Gminy, organizacje społeczne, stowarzyszenia, instytucje oraz grupy mieszkańców w liczbie co najmniej 10 osób.

Złożone wnioski rozpatruje powołana przez wójta kapituła nagrody, która następnie (do 30 kwietnia) przedstawia osobę kandydata wójtowi.

Nagroda wręczana jest laureatowi wskazanemu przez kapitułę na uroczystej sesji rady gminy odbywającej się w związku z obchodami Dni Kobióra lub przypadającej bezpośrednio po tych dniach. Wręczenie nagrody odbywa się każdorazowo po przedstawieniu osoby kandydata, w formie laudacji wygłaszanej przez wójta.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.