pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 lutego 2012
  • wyświetleń: 2408

Polsko-czeskie spotkanie w liceum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Na poznawaniu funkcjonowania stalinizmu i komunizmu upłynęły ostatnie dni uczniom Chrobrego, a to za sprawą międzynarodowego projektu historycznego "Wydarzenia 1968 roku w Polsce i Czechosłowacji w świadomości Polaków i Czechów", który miał miejsce w Pszczynie od 14 do 18 lutego.

Konkurs ortograficzny w Chrobrym
Liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie


Licealiści, wraz ze swoimi kolegami z czeskiej miejscowości Hradec Kralove, zajmowali się m.in. partiami politycznymi tego okresu, stosunkami państwo-Kościół oraz państwo-wieś. Długie miesiące ciężkiej pracy opłaciły się jednak i zaowocowały nie tylko prezentacjami multimedialnymi, ale także procesem pokazowym, a nawet wydaniem propagandowych gazet.

Niezwykle ciekawym elementem projektu były także specjalne warsztaty (pierwsze tego typu) w siedzibie katowickiego IPN-u, gdzie uczestnicy mogli zajrzeć do oryginalnych, na co dzień tajnych dokumentów, Służby Bezpieczeństwa.

Ta nietypowa lekcja historii, którą zafundowali swoim uczniom historycy z I LO były niezwykłym doświadczeniem i możliwością poszerzenia wiedzy o informacje, które nie są uwzględnione w programie nauczania. Dla uczniów był to czas nie tylko ciężkiej pracy, ale też nawiązania nowych znajomości, a dla gości z Czech możliwość poznania atrakcji Pszczyny.

Kontynuacją projektu będzie rewizyta w Czechach, na który uczniowie Chrobrego wybiorą się we wrześniu.

Aneta Kotyja

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.