pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 lutego 2012
  • 27 lutego 2012
  • wyświetleń: 7770

Zniknie sto pociągów na Śląsku

W marcu i czerwcu czekają nas cięcia połączeń kolejowych na Śląsku. W sumie zniknie prawie sto połączeń kolejowych, m.in. na trasie Bielsko-Biała - Czechowice-Dziedzice - Pszczyna - Rybnik.

Bariery pszczyńskiego dworca PKP
Dla pszczynian największą stratą będą cięcia na linii Bielsko-Biała - Czechowice-Dziedzice - Pszczyna - Rybnik · fot. pless.pl


Szczegółowy rozkład jazdy zostanie zaprezentowany pasażerom najpóźniej na tydzień przed wejściem w życie planowanych zmian, czyli końcem lutego i maja.

Przewoźnik przerzuca winę za cięcia połączeń na samorząd. Według Przewozów Regionalnych, to samorząd zamówił tylko 480 pociągów na bieżący rozkład jazdy, i to już w kwietniu 2011 roku. Tymczasem w tym tygodniu zarząd województwa śląskiego informował, że zwiększył aż o jedną trzecią dotację dla Przewozów Regionalnych - z 90 do 120 milionów złotych, pomimo wyczerpania środków zapisanych w umowie pięcioletniej. Mimo to Przewozy Regionalne ogłosiły cięcia w połączeniach.

ups / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.