pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 lutego 2012
  • wyświetleń: 7279

Koncert z Alą Janosz w SP nr 8

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach" podaj

27 stycznia w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się Koncert Zimowy. Uczniowie klasy pierwszej oraz uczestnicy Kółka Teatralnego zaprosili rodziców, babcie i mieszkańców Rudołtowic na program artystyczny pt. "Zima lubi dzieci".

Przedstawienie podzielone było na dwie części. W pierwszej części bałwanki i śnieżynki prezentowały uroki zimy, śpiewając piosenki i recytując wiersze. Część druga poświęcona była Dniu Babci i Dniu Dziadka. Z tej okazji, chwaląc dobre serce babci i dziadka, uczniowie zaprezentowali krótkie przedstawienie, złożyli życzenia, a uczennica klasy pierwszej Madzia M. zagrała trzy utwory na keybordzie: "Oda do radości", "Polkę" i "Sto lat". Występujący otrzymali od zgromadzonych gromkie brawa.

Koncert Zimowy w SP 8 - 27.01.2012 · fot. Bogusława Rudzińska, Marek Peła


Kolejnym punktem wieczoru był występ Alicji Janosz. Artystka pochodząca z Pszczyny zaśpiewała kilka piosenek ze swojej najnowszej płyty pt. "Vintage", aktywizując najmłodszych do sekcji chórku i grupy tanecznej. Po koncercie uczniowie i wszyscy chętni mieli okazję do rozmowy z artystką, zdobycia autografów oraz zrobienia zdjęć pamiątkowych.

Na zakończenie wieczoru odbyła się prezentacja i licytacja laleczek zrobionych przez uczniów SP8 w ramach akcji UNICEF "Wszystkie Kolory Świata". Akcja odbyła się pod patronatem ambasadora dobrej woli - Majki Jeżowskiej. Dzieci szyły laleczki różnej narodowości, zgodnie z otrzymanym szablonem oraz nadawały im imiona. Podczas koncertu każda laleczka została zlicytowana przez gości. Cena wywoławcza jednej laleczki wynosiła 10 zł, gdyż taka kwota umożliwia zaszczepienie w Sierra Leone jednego dziecka przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego.

Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz hojności przybyłych gości sprzedaliśmy wszystkie wykonane przez dzieci laleczki na ogólną kwotę 1040 zł, co pozwoli zaszczepić sto czworo dzieci w zachodniej Afryce. Zgodnie z regulaminem akcji wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane organizacji UNICEF.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przybyli i włączyli się w licytację laleczek.

Opracowała:
Zdjęcia:

Magdalena Peła

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Józefa Weszki w Rudołtowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.