pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 lutego 2012
  • wyświetleń: 2017

Zwracajmy uwagę na bezdomnych

Każdy może pomóc tym osobom, które szczególnie narażone są na działanie niskich temperatur. Od początku listopada funkcjonuje specjalna infolinia, gdzie pod numerem telefonu 800-100-022 można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych.

bezdomny, noclegownia
Tylko część bezdomnych korzysta z noclegowni. Wielu zimę stara się przetrwać na ulicach lub w kanałach.


Kuratorium: telefon interwencyjny
Od listopada na terenie województwa śląskiego działa specjalna infolinia dla bezdomnych.


Infolinia swoim zasięgiem obejmuje teren całego województwa śląskiego. Infolinia obsługiwana jest przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Funkcjonować będzie przez całą dobę w każdym dniu tygodnia do końca marca przyszłego roku.

Na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego umieszczony jest wykaz placówek świadczących pomoc osobom bezdomnym: www.katowice.uw.gov.pl

Wspólnie z policją apelujemy o zwracanie uwagi na przypadkowo napotkane osoby, które mogą stać się ofiarą niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze bądź niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na dzieci, osoby starsze oraz bezdomne. Wielokrotnie od naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.