• 1 lutego 2012
  • wyświetleń: 2498

LF: Druga faza rozpoczęta

Rozpoczęliśmy zmagania w drugiej fazie rozgrywek. Drużyny miały okazję do rewanżów, niektóre nawet tydzień po tygodniu miały tych samych rywali. Niestety w dwóch przypadkach o podziale punktów zadecydował walkower.

I LIGA

Ełka z Profi walczyła o miejsce na podium. Obie drużyny doskonale znają się z PALP-u. Tym razem dla Ełki nadarzyła się okazja do rewanżu w poprzednim meczu. Nawet dobrze im poszło bo to oni wyszli na prowadzenie, ale nie dotrzymali go nawet do przerwy. Profi zremisowało i miało dobre perspektywy na drugą połowę. Tam jednak znowu to Ełka wyszła na prowadzenie, ale kolejny raz nie utrzymała go do końca. Profi zremisowało na dwie minuty przed końcem i drużyny podzieliły się punktami.

W pojedynku Elbudu z Ośrodkiem nad Dokawą spotkało się mnóstwo zawodników z dużych boisk. Lider z Jankowic zaczął od piorunującego uderzenia gdyż w samej 2 minucie zdobyli aż trzy bramki. Ośrodek nie miał argumentów by się im przeciwstawić. Elbud kontynuował swój "pochód", a przy stanie 5:0 obudził się Ośrodek, ale wszystko na co było ich stać to dwie bramki. Zwycięstwo Elbudu nie było w ogóle zagrożone.

W grupie spadkowej doszło do pojedynku między Japi-Budem a POSiR-em. Obie drużyny przed tym meczem miały po 5 punktów na swoim koncie. Początek wyrównany, ale Japi-Bud poza faktem, że jako pierwszy wyszedł na prowadzenie nie zaznaczył praktycznie w żaden sposób swojej obecności. Odpowiedź POSiR-u byłą natychmiastowa. Najpierw Kraus wykorzystał Przedłuozny karny, by po chwili podwyższyć uderzaniem z zerowego konta. POSiR, a od czasu jak wyszedł na prowadzenie to zdominował grę na boisku i kontrolował mecz już do końca.

W drugim meczu grupy spadkowej nieco nonszalancko do meczu podszedł Suszec. Nie można zapominać, że Belfer w ubiegłym roku był drugim wicemistrzem ligi. Suszec już w pierwszej rundzie nazbierał tyle punktów, że może czuć się bezpieczny, ale porażką w tym meczu przywrócił do życia Belfrów. Dzięki ich zwycięstwu walka o utrzymanie nabrała rumieńców. Najciekawiej było w końcówce. W 38 minucie Belfer zdobył bramkę na 3:1, ale chwilę potem bramkę kontaktową zdobył Paździor i do końca było jeszcze nerwowo. Trzy punkty pojechały jednak do Czechowic.

II LIGA
Do sporej niespodzianki doszło w pierwszym meczu drugiej ligi. Jeszcze tydzień temu Northtec pokonał liderów z Cadi-Caru, ale tym razem musiał przełknąć gorycz porażki. Nawet dobra postawa Koczura nie pomogła. Eurobud zagrał bardzo dobre spotkanie. Do stanu 3:3 kwestia wygranej była sprawą otwartą, ale potem team z Miedźnej przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zaznaczyć jednak trzeba, że raz zawodników Euroibudu raz uratowała poprzeczka, a raz słupek.

Lider jednak nie wykorzystał potknięcia wicelidera. W starciu z Innym Zespołem z Czechowic musiał podzielić się punktami. Udało im się szybko wyjść na prowadzenie za sprawą Grygiera, ale na przerwę z jedną bramką przewagi schodzili zawodnicy zza Wisły. Po zmianie stron Cadi-Car odwrócił losy meczu, ale w ostatniej minucie meczu swoją drugą bramkę zdobył Damaz (pełniący wówczas rolę piątego zawodnika w miejsce bramkarza) doprowadzając do podziału punktów. Decydująca mogła być końcówka pierwszej odsłony, kiedy Cadi-Car w ostatniej minucie na przestrzeni 30 sekund nie wykorzystał dwóch przedłużonych rzutów karnych (pudłowali Hamerlak i Paszek).

Łatwo z Undergrasosexoholics uporało się Mieszko. Z sytuacji podbramkowych oraz liczby oddanych strzałów drużyna z pszczyńskiego Osiedla Piastów powinna wygrać wyżej, ale jej zawodnicy mieli tego dnia słabą skuteczność, m.in. dwukrotnie w słupek trafiał Dzida, raz Mazur. Dla Mieszka to drugie zwycięstwo z rzędu dzięki czemu poprawili znacząco swoją pozycję w walce o utrzymanie.

Bardzo ciekawy i wyrównany bój stworzyli zawodnicy Sew-Metu i Kryr. Wydawało się, że w 18 minucie po zdobyciu drugiej bramki drużyna z Piasku zdominuje rywala, ale zawodnicy z Kryr zagrali idealne 3 minuty. Na przerwę schodzili z remisem, a 10 sekund po przerwie Ksiądz wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W drugiej połowie oba zespoły wymieniały się ciosami, ale o jedno trafienie lepsze okazały się Kryry.

II Liga 1 kolejka >>> strzelcy goli, kartkowicze
Eurobud - Northtec Południowcy 6:4 (1:2)
Inny Zespół - Cadi-Car 3:3 (2:1)
pauza Gardawice
16:10 Undergrasosexoholics - Mieszko 2:4 (1:2)
17:00 Sew-Met Piasek - Kryry 4:5 (2:2)
pauza Trójca Pszczyna

III LIGA
Dla Enigmy był to ważny mecz. Chcąc włączyć się w walkę o awans musieli wygrać z Tamirem. I początkowo toczyli z nimi wyrównaną walkę. Najlepszy strzelec Tamiru - Stęchły, dzięki swoim dwóm bramkom dał swojej drużynie bezpieczne prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Enigma z kolei załapała czwartą już w ostatnich trzech meczach czerwoną kartkę.

Punkty bez walki zgarnęła ekipa The Blues. Na meczu z nimi nie stawiła się drużyna Szweda Auto Service Warszowice dlatego też ich dotychczasowy dorobek został pomniejszony o dwa oczka.

Wbrew temu, co może sugerować wynik, dosyć zacięte spotkanie stoczyły drużyny Relaksu i OKS-u Poligon. Katon prowadził przez 3/4 meczu jedną bramką co nie gwarantowało im zwycięstwa. W ciągu ostatnich 10 minut jednak trzy razy lokowali piłkę w siatce rywali i zgarnęli komplet punktów. Aleksander Kędzior bliski był ustrzelenia hat-tricka, ale w 39 minucie nie trafił do pustej już bramki po minięciu bramkarza.

Do drugiego walkoweru doszło w pojedynku między Promosem a Gunnersami. Ci drudzy nie stawili się na meczu i oddali punkty bez walki. Dla obu ekip, które w tej kolejce oddały walkowery oznacza to, że jeśli sytuacja się powtórzy, pożegnają się z rozgrywkami rozgrywanymi pod egidą pszczyńskiego ośrodka sportu.

III Liga 1 kolejka >>> strzelcy goli, kartkowicze
Tamir - Enigma 5:1 (2:1)
The Blues - Szweda Auto Service 5:0 w.o.
pauza Orły Mirosława K.
Relax Katon Pub - OKS Poligon 4:0 (1:0)
Promos24 - Biegier Gunners 5:0 w.o.
pauza FC Piaskowa

IV LIGA
Bardzo dobry mecz mogliśmy oglądać w starciu Turbodymomenów z Sentymentem. 4 z 5 bramek dla Studzienniczan zdobyli bracia Grzechnik - Łukasz i Kamil. Sentyment wyszedł na prowadzenie w 5 minucie, ale na przerwę schodził ze stratą dwóch bramek. W 33 minucie po przelobowaniu bramkarza i jednego z zawodników Turbodymomeni prowadzili już 5:2 i wydawało się, że nic ciekawego się już nie wydarzy. Sentyment jednak się nie poddał i na dwie minuty przed końcem doszedł rywala na jedną bramkę, ale urwać punktów już się nie udało.

ConstructoR już w pierwszej kolejce II rundy otrzymał szansę do rewanżu za porażkę sprzed tygodnia z Termexem. Najwyraźniej jednak nie wyciągnęli wniosków z tej przegranej bo ulegli drużynie z Pszczyny w takim samym stosunku bramkowym. Najbliżej odwrócenia losów meczu byli na początku drugiej połowy gdy zmarnowali dwie sytuacje sam na sam i nie trafili do pustej bramki. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i to Termex zdobył kolejne bramki. W sumie obie połowy wygrał w stosunku 3:1.

Kolejna okazja do rewanżu trafiła się w grupie spadkowej. Z powodu remisu z Rudołtowicami przed tygodniem Vein nie załapał się do pierwszej piątki. Teraz udało im się zrewanżować choć znowu łatwo nie było. Rudołtowice z meczu na mecz grają coraz lepiej. W ciągu pierwszych pięciu minut meczu ostrzeliwali niemiłosiernie bramkę Veinu, ale trafić udało się tylko raz. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Jankowiczanie dzięki dwóm bramkom do szatni wyszli na prowadzenie, ale w 23 i 24 minucie to Rudołtowice szybko odwróciły sytuację na boisku. Chwilę potem znów Vein był na prowadzeniu m.in. po bramce z zerowego wręcz kąta Gumińskiego. Końcówkę mieliśmy jeszcze nerwową, ale ostatecznie o jedną bramkę lepszy był zespół z Jankowic.

W pojedynku między Piaskiem United i Brygadą Kryzys mieliśmy pokaz mnóstwa błędów z obu stron. A zawodnicy prześcigali się w marnowaniu znakomitych okazji. Piaskowianom do bramki nie udało się trafić nawet z przedłużonego rzutu karnego. Z kolei w samej końcówce pierwszej połowy dwie bramki zdobyła Brygada. W drugiej połowie kontrolowali już przebieg meczu i spokojnie dowieźli zwycięstwo do końca.

IV Liga 1 kolejka >>> strzelcy goli, kartkowicze
FC Turbodymomeny - Sentyment 5:4 (3:1)
Termex - ConstructoR 6:2 (3:1)
pauza Willa Kobiór
Vein Jankowice - Rudołtowice 5:4 (2:1)
Piasek United - Brygada Kryzys 2:6 (0:2)

Liga Typerów
Do końca sezonu LF zostały jeszcze cztery kolejki, a można jeszcze włączyć się do zabawy i powalczyć o nagrody, szczególnie obstawiając mecze II i III LF . Wystarczy wejść na stronę www.elkateam.net ZAPRASZAMY !