pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 26 grudnia 2011
  • wyświetleń: 3945

Profesorowie w Gimnazjum nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach" podaj

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach po raz kolejny przyznali tytuły Honorowego Profesora Gimnazjum wybitnym postaciom życia społeczno-kulturalnego.

W tym roku był to Zygmunt Brachmański - rzeźbiarz, autor m. in. pomnika Wojciecha Korfantego i Harcerzy Września w Katowicach oraz Kabaret Młodych Panów, który na uroczystości reprezentowali Bartek Demczuk i Łukasz Kaczmarczyk.

Profesorowie w Gimnazjum nr 2 - 12.2011 · fot. UG Pawłowice


Tym samym profesorowie roku 2011 dołączyli do długiej listy innych laureatów, którą w 1999 r. rozpoczął ks. bp. Gerard Bernacki. Wśród Profesorów Honorowych znajdują się m. in. Kamil Durczok, Stanisław Sojka, śp. Krystyna Bochenek.

W ubiegłym roku laureatami zostali Damian Galusek - wójt gminy Pawłowice oraz Grzegorz Niemczuk - pianista, laureat Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie 2010. Ceremonia nadania tytułu odbywa się podczas szkolnej wigilii połączonej z występami artystycznymi, kolędowaniem i łamaniem się opłatkiem.

Po uroczystości laureaci tytułu odpowiadali na pytania uczniów podczas konferencji prasowej przygotowanej specjalnie z tej okazji.

new / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach" podaj