pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 23 listopada 2011
  • wyświetleń: 6361

Studzienice: Wieczór regionalny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzienicach" podaj

"Nasza szkoła z tego słynie, że tradycjo tu nie ginie" - tymi słowami rozpoczął się w Szkole Podstawowej nr 16 w Studzienicach VIII Wieczór Regionalny "Od mietlorza do trojoka".

Wieczór regionalny w Studzienicach
fot. M.Bartas


Poprzednie spotkania poświęcone były m.in. dawnej szkole, mitologii ziemi rodzinnej, śląskim "maszkietom" i powstaniom śląskim. Tym razem listopadowy wieczór w Studzienicach poświęcony został tańcom regionalnym.

Uczniowie szkoły oraz przedszkolaki zaprezentowali się w tańcach, takich jak: miotlorz, gołąbek, kowol, owczarzyczek, polka, kijok, trojok. Konferansjerzy w pięknej gwarze opowiadali o tradycjach związanych z tańczeniem.

Uczennica klasy IV opisała stroje regionalne, które zostały zakupione dzięki, Pani Joanny Pławeckiej, która pozyskała środki na realizację projektu "Bliżej tradycji" z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach w ramach "Wdrażania lokalnych strategii rozwoju". W ramach tego projektu odbyły się Warsztaty tańców pszczyńskich, a efekty pracy zostały zaprezentowane na Wieczorze Regionalnym.

Na uroczyste spotkanie zostało zaproszonych wielu zacnych gości. Publiczność dopisała, przybyli rodzice, absolwenci oraz mieszkańcy Studzienic. Skoro Wieczory Regionalne stały się tradycją naszego Zespołu zapraszamy na kolejne spotkanie za rok.

Wieczór regionalny w Studzienicach -11.2011 · fot. M.Bartas

K. Wadas / ZSP Studzienice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa w Studzienicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Studzienicach" podaj