Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 listopada 2011
  • 13 listopada 2011
  • wyświetleń: 10574

Wideo: Święto Niepodległości

W piątek 11 listopada, uroczyste Obchody 93. Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się w Pszczynie mszą świętą w intencji Ojczyzny oraz Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Mszę ubogacił śpiew chóru Lutnia. Po mszy złożono wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową Urzędu Miejskiego.W Pszczyńskim Centrum Kultury zostały wręczone wyróżnienia i medale. Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Warszawie w 93. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nadał medal "Za Wybitne Zasługi dla ZKRPiBWP" Pawłowi Sadzy - Staroście Pszczyńskiemu, Dariuszowi Skrobolowi - Burmistrzowi Pszczyny oraz Janowi Foksowi - Prezesowi Zarządu Koła Miejskiego w Pszczynie ZKRPiBWP. Wyróżnienia wręczył mjr Arkadiusz Bartnik - przedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Tychach.

Obchody 93. Rocznicy Odzyskania Niepodległości - 11.11.2011 · fot. Powiat


Uroczystości zakończyło przedstawienie patriotyczne "Idymy do powstanio...", w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, w reżyserii profesora Stanisława Janosza.

W uroczystościach uczestniczył starosta pszczyński Paweł Sadza, Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, Wicewojewoda Śląski Piotr Spyra, przedstawiciele kombatantów, Bractwa Kurkowego, Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz uczniowie i nauczyciele.

źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.