pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 listopada 2011
  • wyświetleń: 14937

Marchewkowe Przedszkole nr 7

W dniu 26 października w Przedszkolu nr 7 odbyła się uroczystość pt. "Urodziny marchewki". Gospodarzami imprezy była grupa dzieci 4-letnich i to właśnie były marchewki.

Marcheweczki na swoje urodziny zaprosiły następujących gości: buraczki - w które wcieliły się maluszki, ogórki - którymi była grupa dzieci pięcioletnich oraz pomidory - grupa sześciolatków.

Dzieci w tym dniu przyszły ubrane w kolorach odpowiadających warzywom jakie prezentowały: marchewki na pomarańczowo, pomidorki i buraczki na czerwono i ogórki na zielono. Rodzicom nie brakowało wspaniałych pomysłów na przebranie swoich pociech, wiele dzieci prezentowało się w fantastycznych strojach wykonanych przez rodziców właśnie na tę uroczystość.

Marchewkowe Przedszkole nr 7 - 26.10.2011 · fot. Publiczne Przedszkole nr 7


Początek uroczystości rozpoczął się od przedstawienia się poszczególnych grup:
- Marchewki (4-latki) - zaśpiewały piosenkę pt. Urodziny Marchewki".
- Buraczki (3-latki) - opowiedziały historyjkę obrazkową " Od buraka do lizaka".
- Ogórki- (5-latki) - zaśpiewały piosenkę pt. "Ogórek".
- Pomidory (6-latki) zaśpiewały piosenkę pt. "Pomidorek".

Wszystkie grupy były doskonale przygotowane. Jak przystało na urodziny zostało odśpiewane chóralne "sto lat" na cześć marchewki, był okazały tort, który dzieci własnoręcznie pomalowały a następnie przyozdobiły różnymi warzywami. Dzieci brały udział w różnych zabawach i konkurencjach tj. :
- układanie puzzli - przedstawiających warzywa zaproszone na urodziny marchewki.
- znajdź swoje warzywo - zabawa polegająca na odszukaniu z zawiązanymi oczami odpowiednich warzyw (buraczki szukały rozsypanych na dywanie buraków, marcheweczki - marchewek, ogóreczki - ogórków i pomidorki - pomidorów).

Kolejną zabawą był taniec warzyw. Chętne dzieci dobrały się parami, każda z par dostała balonik. Zabawa polegała na tym żeby tańczyć tak aby balonik nie wypadł. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością układów tanecznych w rytm różnej muzyki spokojnej i szybkiej.

Na zakończenie była kolorowa rewia mody najładniej przebranych warzyw.

Następnie grupy się rozeszły do swoich sal gdzie przygotowywały różne smakołyki z warzyw. Dzieci 3 i 4 letnie razem ze swoimi paniami zrobiły sok marchewkowy, grupa 5- latków robiła sałatkę z marchewki i jabłka zaś sześciolatki robiły sałatkę jarzynową. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości.

Przedszkole Publiczne nr 7

Przedszkole Publiczne Nr 7

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.