• 8 października 2011
  • wyświetleń: 1492

Blisko zwycięstwa trampkarzy

Czegoś zabrakło ekipie Henryka Wity w piątkowe popołudnie. W Suszcu w meczu na szczycie liderująca Iskra walczyła z miejscowym UKSem. Choć po 35 minutach pszczyńska ekipa prowadziła 2:0 mecz zakończył się remisem.

Trampkarze starci: UKS Suszec - Iskra 07.10.2011

Początek spotkania należał zdecydowanie do przyjezdnych. Już w jednej z pierwszych akcji Iskra wywalczyła rzut rożny, a po nim głową minimalnie ponad bramką uderzał Janosz. Wkrótce jednak było 1:0. Prawą stroną defensorom uciekł Michał Prusek i spokojnym uderzeniem po ziemi w długi róg zdobył pierwszą bramkę. Iskra nadal była w natarciu. Kolejny rzut rożny i znowu groźnie pod bramką Suszca. Tym razem w polu karnym najlepiej odnalazł się Wojciech Dragon i było 2:0.

Gospodarze popełniali mnóstwo niewymuszonych błędów w obronie co też mogli a nawet powinni wykorzystać gracze z Pszczyny. Świetna okazję miał tez Kacper Prusek, ale z bliskiej odległości nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

UKS Suszec w pierwszej odsłonie poważniej praktycznie nie zagroził bramce Iskry. Co prawda w 25 minucie padła bramka, ale sędzia słusznie odgwizdał pozycję spaloną.

Pięć minut przed przerwą w sytuacji sam na sam z bramkarzem sfaulowany został kapitan Wojciech Dragon i sędzia bramkarza gospodarzy wyrzucił z boiska? tylko na pięć minut. Rzut wolny z 20 metra wykonał sam poszkodowany, ale trafił w poprzeczkę, zaś dobitka Kacpera Pruska była niecelna.

W drugiej odsłonie sytuacja zupełnie się zmieniła. Teraz to w natarciu byli gospodarza, którzy coraz częściej dochodzili do pozycji strzeleckich. Dość nerwowo grających w defensywie kolegów kilka razy ratował jednak dobrze grający Dębski.

W 54 minucie nawet on był jednak bezsilny kiedy prawą stroną obrońcom uciekł Pustalnik I uderzył po krótkim rogu. Kontaktowa bramka jeszcze bardziej uskrzydliła ekipę z Suszca i niespełna 120 sekund później było już 2:2. Tym razem prostopadłe podanie wykorzystał Marciś, który w sytuacji sam na sam uderzył obok naszego bramkarza.

W końcówce meczu oba zespoły poszły na wymianę ciosów, ale najlepszą okazję do rozstrzygnięcia losów meczu miała w ostatnich sekundach Iskra. Po rzucie rożnym klatką piersiową piłkę do bramki skierował Michał Prusek, ale bramkarz zdołał ją odbić, zaś z dobitką nie zdążył Dragon.

Szkoda straconej szansy bo wygrana była na wyciągnięcie ręki, ale walczymy dalej.

Trampkarze starsi: UKS Suszec - MKS Iskra Pszczyna 07.10.2011 · fot. Andzejek

UKS Suszec - MKS Iskra Pszczyna 2:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Michał Prusek (2.), 0:2 Wojciech Dragon (12.), 1:2 Rafał Pustalnik (54.), 2:2 Jacek Marciś (56.)

Bartosz Dębski (br), Jan Kędzior, Wacław Gamża, Mateusz Janosz, Kacper Prusek, Mateusz Włodarczak (50. Szymon Furczyk), Wojciech Dragon, Kornel Kmiecik, Patryk Kryger (55. Mateusz Drzyzga), Daniel Biela, Michał Prusek. Trener: Henryk Wita

Więcej informacji o ligowych zmaganiach (w tym aktualne tabele, statystyki) pierwszej drużyny oraz wszystkich grupach Szkółki Piałkarskiej MKS Iskra Pszczyna na oficjalnej stronie: www.iskra.pszczyna.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Trampkarze starsi" podaj