Wiadomości

• 23 lipca 2011
  • wyświetleń: 775

IV Liga: Z Sarmacją na remis

W nieco odmienionym składzie w piątek 23 lipca na własnym stadionie Iskra podejmowała zespół Sarmacji z Będzina. W pierwszym składzie zabrakło m.in. przebywających na urlopie Bogdana Pruska i Piotra Maroszka. Mimo to nie przeszkodziło to gospodarzom dobrze zaprezentować się przed własną publicznością.

Mecz od początku był dość wyrównany, ale w pierwszych minutach więcej szczęścia mieli piłkarze Iskry. Już w ósmej minucie akcję Mastalerza uderzeniem głową zakończył Dudka i piłka znalazła się w siatce po raz pierwszy.

Prowadzenie miejscowych długo się jednak nie utrzymało. Po dwunastu minutach ładnym uderzeniem z dystansu popisał się gracz z Będzina i było po jeden.

Mimo to Iskra mogła na przerwę schodzić prowadząc, ale mimo kilku dobrych okazji nie udało się już pokonać bramkarza rywali.

W przerwie Jan Żurek dokonał kilku zmian i gra nieco siadła. Dopiero w 63 minucie ładnym zagraniem popisał się Grajcarek i swoją druga bramkę mógł strzelić Dudek, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali. Gol jednak padł bowiem do odbitej piłki doszedł Żur.

Także i tym razem nie udało się jednak utrzymać korzystnego wyniku. Siedem minut później dobrą akcję przeprowadzili gości ustalając wynik meczu na 2:2.

Iskra Pszczyna - Sarmacja Będzin 2:2 (1:1)
1:0 Dudek (8.), 1:1 Pietrakiewicz (20.), 2:1 Żur (63.), 2:2 zaw. testowany (70.)