pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 września 2011
  • 10 września 2011
  • wyświetleń: 15217

Szpital bez związków i regulaminu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

W pszczyńskim szpitalu pojawiła się informacja o zawieszeniu do 31 sierpnia 2014 roku regulaminu wynagradzania i pracy. Centrum Dializa Sp. z o.o., które zarządza placówką, tłumaczy to trudną sytuacją finansową przedsiębiorstwa. Na tym samym afiszu zarządca podał do wiadomości, że jego zdaniem na terenie zakładu pracy nie ma organizacji związkowych.

szpital
Szpital w Pszczynie · fot. Joanna Karwacka / pless.pl


Informacja pojawiła się na przełomie sierpnia i września na słupie ogłoszeniowym na terenie szpitala. Jak wyjaśnia Centrum Dializa Sp. z o.o., związki nie będą uznawane, ponieważ nie dostarczyły na czas odpowiednich dokumentów rejestrowych.

Innego zdania jest Bogumiła Boba, przewodnicząca Oddziału Terenowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w Pszczynie. Informuje, że dokumenty przekazano w kwietniu, na co ma dowód w postaci opieczętowanego potwierdzenia.

Radna Rady Powiatu Pszczyńskiego wystosowała list otwarty, którego treść publikujemy poniżej:

Szanowni Mieszkańcy Pszczyny i okolic

Powyżej zamieszczone pismo z dnia 30 sierpnia 2011r. zawieszone na wewnątrz-szpitalnym słupie ogłoszeniowym przez Centrum Dializa Sp. z o.o. - dzierżawcę naszego Powiatowego Szpitala w Pszczynie - przeczy wszystkim obwieszczanym informacjom, jakoby ww. spółka znakomicie działała na rzecz społeczności Powiatu Pszczyńskiego.

Nie dość, że poprzez zmniejszenie ilości łóżek pogorszyła się dostępność do usług medycznych dla pacjentów, to jakość tych usług musiała się również pogorszyć poprzez drastyczne zmniejszenie załogi szpitala. Pracownicy nigdy nie wiedzą kiedy i kto otrzyma zwolnienie - przez co żyją w permanentnym strachu o swój byt.

Część pracowników zwolniła i nadal zwalnia się sama, nie chcąc brać odpowiedzialności za pracę wykonywaną w warunkach niewystarczających dla bezpieczeństwa pacjentów.

Ładnie wymalowane ściany nie wystarczają dla zabezpieczenia medycznego pacjentów.

Centrum Dializa Sp. z o.o. - łamiąc prawo polskie i międzynarodowe - chce arbitralnie zlikwidować Związki Zawodowe w Szpitalu oraz bez dyskusji z załogą zmienić na niekorzyść pozostałej, bardzo znacząco zredukowanej ilości pracowników (o ok. 1/3) - warunki pracy i płacy.

Centrum Dializa, mówiąc najdelikatniej, mija się z prawdą, oświadczając, że nie otrzymało stosownych dokumentów ze Związków Zawodowych, ponieważ odebrało, potwierdzony ich pieczątką, komplet dokumentów związkowych stwierdzający legalność działalności Związków Zawodowych w Szpitalu w Pszczynie.

Ciekawą sprawą jest wywiezienie 1 września 2011 roku dwóch specjalistycznych łóżek, które zaprezentowano radnym Rady Powiatu Pszczyńskiego w dniu 24 sierpnia na sali planowanej kardiologii inwazyjnej. Nawiasem mówiąc, przy demonstracji nie udało się ich uruchomić, więc nie wiem czy to była atrapa, czy pożyczone bez instrukcji łóżko, czy rzeczywiście jak twierdził przedstawiciel Centrum Dializa kupione za cenę powyżej 20 tys. zł łóżko.

Bogumiła Maria Boba
radna Rady Powiatu Pszczyńskiego
przewodnicząca Oddz. Terenowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w Pszczynie

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj