pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 września 2011
  • wyświetleń: 6951

Piesi na skrzyżowaniu z DK-1

Mimo przejścia podziemnego w sąsiedztwie skrzyżowania drogi krajowej nr 1 z ulicą Hallera, część pieszych i rowerzystów decyduje się na ryzykowne przejście przez drogę - apelują kierowcy.

Hallera, dk-1, skrzyżowanie droga krajowa
Skrzyżowanie DK-1 z ulicą Hallera w Pszczynie


Skrzyżowanie drogi krajowej nr 1 z ulicą Hallera to jedno z najmniej bezpiecznych miejsc na pszczyńskich trasach. Od dłuższego czasu obowiązuje tu prędkość do 60 km/h, a w pobliżu ustawiono fotoradary mające ostudzić emocje tych, którzy jadą szybciej.

Do niełatwych należy manewr włączenia się do ruchu na DK-1 z ulicy Hallera. Tym bardziej dziwi, że coraz częściej przez "jedynkę" starają się przeprawić rowerzyści, a nierzadko piesi. Zarówno pierwsi, jak i drudzy, często ryzykują w ten sposób zdrowie, a nawet życie.

Na dowód jeden z czytelników przesłał nam fotografię, na której uwiecznił rowerzystę i zbieracza złomu, którzy tym sposobem starają się przejść na drugą stronę.

Jak informują kierowcy, podobne obrazki nie są rzadkością na skrzyżowaniach z ulicami Męczenników Oświęcimskich i Bielską. Tam również wcześniej wybudowano specjalne przejścia i przejazdy.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.