pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 lutego 2004
  • wyświetleń: 1386

W obronie liceum

Niedawno pisaliśmy o kontrowersyjnej likwidacji Przedszkola nr 1 w Pszczynie, na którą zgodę wyrazili radni miejscy. Protestującym rodzicom i pracownikom nie udało się obronić placówki. Więcej szczęścia mieli nauczyciele z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pszczynie, którzy ostro sprzeciwili się zaskakującemu dla nich zamiarowi likwidacji II Liceum Ogólnokształcącego. Uchwała intencyjna w sprawie likwidacji miała być podjęta na ostatniej sesji Rady Powiatu (18 lutego). Radni powiatowi - pod czujnym okiem dużej grupy zbulwersowanych nauczycieli - zdjęli ją z porządku obrad i czym prędzej umieścili II LO w "Planie sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych na terenie powiatu pszczyńskiego".

II Liceum Ogólnokształcące przy ZSE w Pszczynie funkcjonuje od 1992 r., czyli od 12 lat. Jak zapewniają nauczyciele, cieszy się zainteresowaniem młodzieży. Zgodnie z założeniami Strategii Rozwoju Oświaty Powiatu Pszczyńskiego, przyjętą przez Radę Powiatu, w roku szkolnym 2002/2003 utworzono w nim dwie pierwsze klasy LO (po 30 osób). W marcu 2003 r. zaplanowano nabór do jednej klasy. Koncepcja ta nagle się zmieniła. - Decyzją starosty w kwietniu 2003 r. nabór został wstrzymany, bez podania przyczyny. Z decyzją tą nie zgodziła się Rada Pedagogiczna ani związki zawodowe. Do tej pory brak odpowiedzi na nasze pisma - mówił na sesji przedstawiciel Rady Pedagogicznej Eugeniusz Machoń. W sierpniu odbyło się spotkanie nauczycieli z naczelnik wydziału oświaty, która, jak słyszymy, rozwiała obawy co do wygaszania liceum. - Otrzymaliśmy zapewnienia, że nasza szkoła nie będzie likwidowana i od nowego roku szkolnego znów wprowadzi się nabór. I nagle w porządku obrad sesji pojawiła się uchwała o zamiarze likwidacji liceum - dziwi się wicedyrektor szkoły Gabriela Czerwińska.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 6

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.