pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 lutego 2004
  • wyświetleń: 1668

Powołanie do wojska

Do 5 kwietnia potrwa tegoroczny pobór do służby wojskowej. Obowiązkowi zgłoszenia się do powiatowych komisji lekarskich podlegają mężczyźni urodzeni w 1985 roku, a także w latach 1980-1984, którzy dotąd nie stawili się do poboru. Przed oblicze komisji lekarskiej zostaną wezwani także mężczyźni, którzy ukończyli 17 rok życia i zgłosili się ochotniczo do odbycia zasadniczej służby wojskowej oraz poborowi urodzeni w latach 1976-1984, którzy zostali uznani ze względu na stan zdrowia za czasowo niezdolnych do odbycia zasadniczej służby wojskowej, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem poboru, a także złożyli wnioski o ponowne ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej.

Do powiatowych komisji poborowych zostaną wezwani również mężczyźni urodzeni w latach 1976--1984, którzy m.in. złożyli wnioski o odroczenie służby wojskowej lub o skierowanie do służby zastępczej.

Pobór dla tych osób, jeżeli zamieszkują stale lub przebywają czasowo ponad 2 miesiące na terenie miasta i gminy Pszczyna oraz gmin Goczałkowice Zdrój, Kobiór, Miedźna, Pawłowice i Suszec, przeprowadza Powiatowa Komisja Lekarska i Komisja Poborowa dla powiatu pszczyńskiego w budynku „Palais” (ul. dr Antesa 4 – parter) - codziennie od 800 do 1400 oprócz sobót.

(wś) / www.glos.pless.pl class=dodaj>serwis internetowy Głosu Pszczyńskiego

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.