pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2011
  • wyświetleń: 14762

Rozmawiano o przyszłości Elwo

Udało się uruchomić produkcję w zakładach Elwo S.A. Liczba zatrudnionych rośnie - powiedziała, Alina Sowa, dyrektor finansowo-administracyjny, która wraz z prezesem zarządu Andrzejem Hołdą spotkała się w pszczyńskim ratuszu z burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem.

elwo 2011
Fabryka Elwo w Pszczynie · fot. Joanna Karwacka / pless.pl


Elwo, spotkanie w ratuszu
W ratuszu rozmawiano o sytuacji w Elwo S.A. · fot. UM Pszczyna


Sytuacja w Fabryce Elektrofiltrów Elwo na początku roku była katastrofalna. Władze samorządowe poszukiwały inwestora. Od syndyka masy upadłościowej zakład wykupił Ryszard Szajter.

- Obecnie zatrudnionych jest 139 osób. To aktualny stan, jednak do końca roku planujemy zwiększyć liczbę pracowników do 180-190 - mówi dyrektor Alina Sowa. Liczba zatrudnianych pracowników związana jest z ilością realizowanych kontraktów. W przyszłości firma planuje, aby zatrudnienie wynosiło między 300 a 400 osób.

ELWO S.A. powstała w kwietniu 2011 roku na terenie zlikwidowanej Fabryki Elektrofiltrów ELWO S.A., jako przedsiębiorstwo specjalizujące się w dostarczaniu konstrukcji stalowych, urządzeń odpylających oraz instalacji do transportu pyłu na rynek krajowy i zagraniczny.

new / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.